2010 Lapkričio 02

Japonija

Japonija ketina atšaukti savo ambasadorių iš Rusijos

veidas.lt

Japonija antradienį pranešė atšauksianti savo ambasadorių iš Rusijos, reaguodama į šios šalies prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizitą Kurilų salose, dėl kurių Tokijas ir Maskva jau seniai nesutaria.

“Nusprendžiau laikinai atšaukti ambasadorių prie Rusijos (Masaharu) Kono (Masaharų Koną)”, – Japonijos užsienio reikalų ministras Seiji Maehara (Seidžis Maehara) sakė žurnalistams.

Jis pridūrė norintis gauti iš ambasadoriaus daugiau informacijos po pirmadienį įvykusio D.Medvedevo vizito vienoje ginčijamoje Kurilų saloje, kurį Tokijas pavadino keliančiu didelį apgailestavimą.

Pirmadienį Japonijos URM iškvietė Rusijos ambasadorių ir įteikė jam protesto notą.

Į šiaurę nuo Japonijos Hokaido salos esančias Kurilų salas Maskva kontroliuoja nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, kai jas užėmė Sovietų Sąjungos pajėgos. Tačiau Tokijas tvirtina, kad keturios toliausiai į pietus nutolusios salos yra Japonijos teritorija.

Ši nesantaika tapo dar vienu rūpesčiu N.Kanui, kurio vyriausybė jau kelias savaites įsivėlusi į didžiausią per kelerius pastaruosius metus diplomatinį ginčą su Kinija dėl ginčijamų salų Rytų Kinijos jūroje.

Dėl šio ginčo N.Kano vyriausybės populiarumas nuo rugsėjo iki spalio sumažėjo 31 procentiniu punktu, rodo verslo dienraščio “Nikkei” atlikta apklausa.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...