2011 Balandžio 13

Sprogimas Minske

Įtariamasis teroro akto įvykdymu Minske nustatytas peržiūrėjus kelių dienų vaizdo įrašus metropolitene

veidas.lt

Sulaikytas trečiadienio naktį įtariamasis baudžiamojoje byloje dėl sprogimo Minsko metropolitene prisipažino įvykdęs tris teroro aktus, pranešė agentūrai “Interfax” šaltinis teisėsaugos institucijose.

“Įtariamasis per pirmąją apklausą davė prisipažinimo parodymus. Jis pareiškė įvykdęs sprogimą Vitebske 2005 metų rugsėjį, sprogimą Nugalėtojų prospekte (Minske) 2008 metų liepos 3 dieną ir sprogimą (Minsko) metropoliteno stotyje “Oktiabrskaja” 2011 metų balandžio 11 dieną”, – sakė šaltinis.

Jis taip pat pranešė, kad metropoliteno vaizdo kamerų nufilmuotose kadruose matyti, kaip šis žmogus padeda krepšį ant suolo stoties “Oktiabrskaja” platformoje, po to pakyla eskalatoriumi, aikštelėje tarp stočių atlieka rankų judesius po drabužiais, matyti kaip sprogsta šis krepšys”.

Pasak šaltinio, sulaikytasis buvo nustatytas peržiūrėjus kelių dienų iki teroro akto vaizdo medžiagą visose metropoliteno stotyse. Paaiškėjo, kad jis nuolat išeidavo iš metropoliteno stotyje “Frunzenskaja”.

Tada imta stebėti šios stoties išorę, antradienį stebėjusieji darbuotojai pamatė žmogų, panašų į įtariamąjį, sekė jį iki gyvenamosios vietos ir iškvietė VRM specialų padalinį “Almaz”, kuris jį sulaikė.

Išnuomotame bute, kur gyveno 25 metų įtariamasis, buvo sulaikyta jauna moteris, kuri prisistatė esanti jo “mergina”.

Per apklausą įtariamasis pranešė, kad pirmąjį teroro aktą jis įvykdė Vitebske 2005 metų rugsėjį. Po to likęs nenubaustas jis atitarnavo Baltarusijos armijoje. Sugrįžęs iš armijos, pasak jo, internete sužinojo, kaip pasidaryti galingesnį sprogstamąjį įtaisą, jį pasidarė ir susprogdino 2008 metų liepos 3 dieną Minske, per Nepriklausomybės dienos iškilmes.

Pasak įtariamojo, jam pavyko išvengti privalomos visų Baltarusijos gyventojų vyrų daktiloskopijos, kuri buvo atlikta po sprogimo 2008 metais.

Šaltinis praneša, kad psichiatrai jau kalbėjosi su įtariamuoju.

“Pasak psichiatrų, įtariamasis yra pakaltinamas. Savo veiksmus jis aiškina tuo, kad jam malonu matyti žmogaus kančią. Psichiatrai palygino įtariamąjį su išgalvotu kino filmo veikėju Hanibalu Lekteriu”, – sakė pašnekovas.

Įtariamasis teigia, kad veikė vienas. Savo veiksmų politinių motyvų jis nepateikia”, – pridūrė jis.

Kai kuriais duomenimis, įtariamasis iki tarnybos armijoje gyveno Vitebske ir persikėlė į Minską po būtinosios tarnybos armijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jonas jonas rašo:

    37m per tris dienas rusu generolai prisipažindavo ,kad jie anglų ir japonu šnipai ir masonai vienu metu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...