2011 Birželio 07

Įsteigta Nacionalinė Lietuvos elektros asociacija

veidas.lt

 

"Veido" archyvas

Š.m. birželio mėn. 3 d.  buvo įsteigta Nacionalinė  Lietuvos elektros asociacija, kurios steigėjos yra Lietuvos elektros energetikos sektoriaus įmonės „Lietuvos energija“, LESTO, LITGRID ir „Technologijų ir inovacijų centras“. Asociacijos tikslas – formuoti bendrą energetikos sektoriaus poziciją ir atstovauti jos narių interesus ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu. Viena iš svarbiausių Nacionalinės Lietuvos elektros asociacijos funkcijų – užtikrinti tinkamą Lietuvos energetikos sektoriaus atstovavimą Europos elektros energetikos asociacijoje „Eurelectric“.

Asociacija vienys Lietuvoje veikiančias elektros gamybos, perdavimo, skirstymo ir tiekimo įmones bei jų dukterines bendroves. Ji bus atvira ir kitoms minėtą veiklą vystančioms bendrovėms. Pastarąsias į asociaciją priims Visuotinis narių susirinkimas. Asociacijos veikla bus paremta lygiateisiškumo principu ir bus organizuojama vidiniais narių resursais.

„Atstovausime ir tarpininkausime savo narėms valstybinėse institucijose, visuomeninėse bei tarptautinėse organizacijose. Ypatingą dėmesį skirsime bendradarbiavimui su „Eurelectric“, nes šiandien integracija į Europos energetikos sistemas – vienas svarbiausių šalies energetinio stabilumo užtikrinimo uždavinių“,– kalba naujosios asociacijos prezidentas, „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Aktualiems nacionalinės reikšmės energetikos sektoriaus klausimams spręsti bus sudaromos sektoriaus įmonių specialistų darbo grupės, įmonių specialistai dalyvaus tarptautinėse ekspertų darbo grupėse. Anot asociacijos prezidento, asociacijos įkūrimas padės elektros sektoriaus įmonėms dalyvauti tarptautinėje veikloje ir daryti įtaką bendriems šio sektoriaus sprendimams Europos mastu.


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...