2010 Gruodžio 07

Spaudos aktualija

Atleistas iš elektrinės, bet tebedirba…

veidas.lt

Iš Lietuvos elektrinės Elektrėnuose vadovų pašalintas Laimonas Lukočius vadovauja šią bendrovę kontroliuojančiam “Lietuvos energijos” padaliniui. Pastarosios įmonės vadovybė pažadėjo jį pašalinti iš šių pareigų.

“Lietuvos rytas” rašo, kad, be kita ko, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) prieš dvi savaites pradėjo ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad elektrinėje vyko nusikaltimai valstybės tarnybai.

“Lietuvos energijos” vadovas Aloyzas Koryzna teigė, kad L.Lukočiaus atleidimas iš darbo sprendžiamas pirmadienį L.Lukočiui po ligos grįžus į darbą.

“Su juo darbo santykiai “Lietuvos energijoje” nebus tęsiami. Jie bus nutraukti Darbo kodekse numatyta tvarka”, – sakė A.Koryzna.

Anot dienraščio, kol L.Lukočius neva dėl ligos nebuvo atleistas iš “Lietuvos energijos”, jis buvo sparčiai šluojamas iš postų Lietuvos elektrinėje. Liepos 19 dieną jis buvo atleistas iš generalinio direktoriaus posto, o praėjusį penktadienį jo neliko ir elektrinės valdyboje.

Vadovauti naujai įkurtam “Lietuvos energijos” Energijos gamybos departamentui L.Lukočius buvo paskirtas rugpjūčio pabaigoje.

Šis departamentas valdo Lietuvos elektrinę Elektrėnuose, taip pat Kruonio hidroakumuliacinę ir Kauno hidroelektrinę.

Lietuvos rytas“ rašo:

Tiktai „Lietuvos rytui” pradėjus domėtis, kodėl iš Lietuvos elektrinės Elektrėnuose vadovų ištrenktas Laimonas Lukočius vadovauja šią bendrovę kontroliuojančiam „Lietuvos energijos” padaliniui, pastarosios įmonės vadovybė pažadėjo jį pašalinti iš šių pareigų.

Įtakingo konservatoriaus parlamentaro Arvydo Vidžiūno pusbroliui darbuotis netrukdė netgi ir tai, kad prieš keturias savaites jo vadovavimą Kruonio hidroakumuliacinei elektrinei (HAE) „Lietuvos energija” įvertino itin neigiamai.

Negana to, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) prieš dvi savaites pradėjo ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad elektrinėje vyko nusikaltimai valstybės tarnybai.

Tai patvirtino STT atstovė Julija Antanaitienė.

Pirmadienį vakare, atidėliojęs visą dieną, „Lietuvos energijos” vadovas Aloyzas Koryzna „Lietuvos rytui” atsiuntė tokį komentarą apie savo pavaldinį: „Šis klausimas sprendžiamas pirmadienį L.Lukočiui po ligos grįžus į darbą.

Su juo darbo santykiai „Lietuvos energijoje” nebus tęsiami.

Jie bus nutraukti Darbo kodekse numatyta tvarka.”

Tuo metu, kol L.Lukočius neva dėl ligos nebuvo atleistas iš „Lietuvos energijos”, jis buvo sparčiai šluojamas iš postų Lietuvos elektrinėje.

Liepos 19 dieną jis buvo išmestas iš generalinio direktoriaus posto, o praėjusį penktadienį jo neliko ir elektrinės valdyboje.

Vadovauti naujai įkurtam „Lietuvos energijos” Energijos gamybos departamentui L.Lukočius buvo paskirtas rugpjūčio pabaigoje.

Šis departamentas valdo Lietuvos elektrinę Elektrėnuose, taip pat Kruonio HAE ir Kauno hidroelektrinę.

Departamentas yra tiesiogiai pavaldus A.Koryznai – įtakingų Kauno konservatorių giminės atstovui.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas dėl užsitęsusios L.Lukočiaus karjeros kaltę vertė „Lietuvos energijos” vadovybei.

„Bendrovės darbuotojų pasirinkimas ir jų kompetencija yra įmonės vadovo atsakomybė.

Jei A.Koryzna mano, jog L.Lukočius tinkamas eiti šias pareigas, tai yra jo pasirinkimas ir jo atsakomybė”, – ministro nuomonę perdavė atstovas Kęstutis Jauniškis.

Sparčiai kilo, greitai krito

Karjerą valstybinėse energetikos įmonėse L.Lukočius pradėjo 2009-ųjų balandį, kai buvo paskirtas Kruonio HAE vadovu.

Šių metų liepą jis buvo perkeltas į Lietuvos elektrinę, kur vadovo poste pakeitė ilgametį jos vadovą Praną Noreiką.

Bet karjera nutrūko taip pat staigiai, kaip ir prasidėjo. „Lietuvos energija”, baigusi nagrinėti STT perduotą skundą, buvo priversta pripažinti: L.Lukočiaus vadovaujamoje Kruonio HAE buvo piktnaudžiaujama viešaisiais pirkimais, neūkiškai tvarkomasi.

Po to energetikos ministras paskelbė nebepasitikintis L.Lukočiumi ir pareikalavo, kad jis trauktųsi iš Lietuvos elektrinės vadovo pareigų.

Kiek pasvarstęs, L.Lukočius parašė atsistatydinimo pareiškimą ir po savaitės buvo atleistas.

Ministras pasiūlė ir A.Koryznai prisiimti atsakomybę už sukčiavimus jam pavaldžioje bendrovėje. Tačiau jis iš posto nepasitraukė.

Įmonėje elgėsi kaip savo namuose

* Pirmojo nepasirašyto skundo apie L.Lukočiaus nuotykius vadovaujant Kruonio HAE prokurorai sulaukė spalį.

* Įmonės veiklą greičiausiai gerai žinantys asmenys teigė, kad L.Lukočius elgėsi su įmo-nės pinigais kaip su savais.

* Teigta, jog elektrinė nuomojosi L.Lukočiaus automobilį, jį remontavo, o vadovas taip pat savo nuožiūra naudojosi įmonės mašina.

* Elektrinė taip pat esą mokėjo už L.Lukočiaus studijas, remontavo ir prižiūrėjo jam priklausantį katerį.

* Be to, buvo tvirtinama, kad šimtų tūkstančių litų vertės viešieji pirkimai įmonėje vykdomi neskaidriai, pinigai buvo švaistomi netgi išgertuvėms.

* Ikiteisminį tyrimą kartu su STT vykdo Kauno apygardos prokuratūra.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...