2012 Vasario 22

Išmanūs lietuviai renkasi darbovietes, sudarančias galimybę dirbti mobiliai

veidas.lt


Jei darbuotojai turėtų galimybę rinktis darbovietę, bendrovės, suteikiančios darbuotojams nuotolinio darbo galimybę, patektų tarp patraukliausių. Tai atskleidė telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ apklausa, atlikta naudojantis tarptautine mobiliąja programėle išmaniesiems telefonams „Omnitel Trends“.

Remiantis „Omnitel Trends“ apklausos rezultatais, organizaciją, sudarančią savo darbuotojams galimybę dirbti mobiliai, rinktųsi net 84 proc. apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų, o 76 proc. respondentų teigė, kad galimybė dirbti tokiu būdu skatina jų motyvaciją. Lankstesnis darbo grafikas, galimybė derinti darbą ir asmeninius reikalus bei galimybė padirbėti neįpareigojančioje aplinkoje apklausos dalyvių buvo įvardyti kaip didžiausi nuotolinio darbo privalumai.

„Omnitel Trends“ apklausos rezultatai atskleidė, kad nuotolinis darbas labiausiai praverčia sergant šeimos nariui, prastai jaučiantis ar tiesiog norint padirbėti kitoje aplinkoje. Galimybe dirbti nuotoliniu būdu bent kartą yra pasinaudoję net 45 proc. „Omnitel Trends“ apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų.

Daugelis „Omnitel Trends“ apklausos respondentų, dirbdami nuotoliniu būdu, pirmenybę teikia nešiojamajam kompiuteriui. Juo dirba 64 proc. respondentų, o planšetinį kompiuterį bei išmanųjį telefoną atitinkamai renkasi 7 ir 9 proc. apklaustųjų.

Sparčiai besivystančios technologijos, mobilusis internetas ir išmanieji įrenginiai leidžia keisti nusistovėjusias darbo formas ir suteikti darbuotojui galimybę rinktis, kur jam patogiau atlikti užduotis. Žmonėms svarbu turėti lankstesnį darbo grafiką ir galimybę derinti asmeninį gyvenimą su darbu, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie geresnės darbo aplinkos kūrimo, – sakė „Omnitel“ personalo vadovė Živilė Valeišienė.

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pirmoji Lietuvoje nuo 2009 m. suteikė savo darbuotojams nuotolinio darbo galimybę ir įteisino nuotolinį darbą savo vidaus darbo taisyklėse. „Omnitel“ iniciatyva, 2010 m. birželio mėnesį nuotolinis darbas buvo reglamentuotas Lietuvos Respublikos darbo kodekse.

Nuotolinis darbas yra darbo organizavimo forma, kai prireikus, ne nuolat, dirbama ne darbdavio patalpose, o nuo įmonės nutolusioje vietoje. Tokiu būdu dirbdamas darbuotojas kontaktuoja su bendradarbiais ir vadovais bei partneriais per atstumą, naudodamasis išmaniuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu, nešiojamuoju kompiuteriu su mobiliuoju internetu, elektroniniu paštu telefone ir nešiojamajame kompiuteryje ir pan.

Nuotolinis darbas nėra nuolatinis, galimybė taip padirbėti gali būti suteikta tiesioginio vadovo sprendimu dėl sveikatos, šeimyninių klausimų arba prireikus susikaupti dirbant kūrybinį ar analitinį darbą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...