2011 Vasario 24

Ryšys

Į mobiliąją rinką grįžta optimizmas

veidas.lt

Mobiliojo ryšio operatorių pajamas pernai apkramtė reguliuotojo nukarpyti skambučio užbaigimo mokesčiai ir tirpę paslaugų tarifai, o šių metų laukiama šviesesnių, mat pamažu atsigauna vartojimas, daugiau uždirbti viliamasi ir iš duomenų perdavimo.

Skambučio užbaigimo mokesčiai mažės ir šiemet, tad operatoriai neišvengiamai vėl praras dalį pajamų, tačiau prognozuodamos 2011 metų rezultatus bendrovės nusiteikusios optimistiškiau, ketvirtadienį rašo “Verslo žinios”.

“Antrojo 2010 metų pusmečio rezultatai rodo, kad žmonių baimė dingsta, psichologiškai jie jau yra pasiruošę leisti daugiau pinigų”, – sako “Tele2″ vadovas Petras Masiulis.

Pasak jo, operatoriai šiemet skatins abonentus naudotis duomenų perdavimu grįstomis paslaugomis.

“Šiemet pajamas labiausiai tikimės auginti iš mobiliojo interneto, tam pernai sukūrėme stiprią bazę – šiuo metu jau kas antras “Omnitel” parduodamas telefonas yra išmanusis”, – teigia “Omnitel” prezidentas Antanas Zabulis.

Kaip vieną iš šių metų tendencijų jis įvardija ir išmaniųjų telefonų programėlių vartojimo augimą. “Tai ateina ir į Lietuvą. Auga programėlių kūrėjų bendruomenė. Manome, kad šiemet atsiras keletas stiprių įmonių, kurios pradės specializuotis kurti programėles skirtingoms operacinėms sistemoms. Savo programėles išmaniesiems telefonams susikurs stambieji verslo klientai, žiniasklaidos priemonės”, – sako “Omnitel” vadovas.

Jis tikisi, kad dar vienas 2011 metų akcentas bus planšetinių kompiuterių populiarėjimas ir jiems skirto specializuoto turimo atsiradimas.

Pernai visų be išimties mobiliojo ryšio operatorių pajamos čiuožė žemyn. “Bitė Lietuva” pajamos buvo 12,3 proc. mažesnės nei 2009 metais, “Omnitel” – 16 proc., “Tele2″ – 13 proc.

Pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) maržą iš trijų operatorių padidino tik “Bitė”. Pernai jos EBITDA marža buvo 29,4 proc., o 2009 metais – 26,4 proc., Tele2″ EBITDA marža 2010 -aisiais sudarė 34 proc. (užpernai 35 proc.), o “Omnitel” – atitinkamai – 33 proc. ir 34,6 proc

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...