2012 Gegužės 13

Išleidžiame daugiausiai būtiniausiems dalykams

veidas.lt

maisto_parduot

Lietuvos gyventojai pirmauja Europoje pagal maistui ir drabužiams skiriamą išlaidų dalį, tačiau jie sąrašo gale pagal būstui, restoranams ir kultūrai skiriamas išlaidas, skelbia Eurostatas.

Lietuviai 2008 metais maistui išleido 26,4 proc. viso išlaidų krepšelio, ir pagal šį rodiklį Lietuva buvo viena iš trijų Europos šalių, kuriose šis rodiklis buvo didesnis nei 20 proc., penktadienį 2010 metų Europos šalių duomenis paskelbė Europos Sąjungos statistikos tarnyba. Tyrime naudoti 2008 metų Lietuvos duomenys.

Daugiau nei lietuviai maistui išleido tik Rumunijos (29,1 proc.) ir Makedonijos (32,5 proc.) gyventojai.

Europoje maistui vidutiniškai teko 12,9 proc. viso išlaidų krepšelio. Mažiausiai maistui išleido Vakarų Europos šalys, o pirmavo Liuksemburgas (9,2 proc.), Didžioji Britanija (9,4 proc.) ir Airija (9,8 proc.).

Lietuvoje išlaidų dalis būstui siekė 14,8 proc. – ji buvo viena iš keturių šalių, kur šis rodiklis nesiekė 20 procentų. Europoje šis rodiklis buvo 23,6 proc.

Lietuvos gyventojų vartojimo krepšelis toliau pasidalijo transportui (16 proc.), drabužiams ir avalynei (7,7 proc.), poilsiui ir kultūrai (5,9 proc.), restoranams ir viešbučiams (2,8 proc.), būsto įrengimui (4,9 proc.).

Pagal poilsiui ir kultūrai skiriamą išlaidų dalį Lietuva Europoje buvo sąrašo gale ir aplenkė tik rumunus ir makedoniečius, pagal išlaidų dalį restoranams ir viešbučiams – kartu su lenkais užėmė paskutiniąją vietą Europoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...