2010 Balandžio 15

Apranga

Pusė lietuvių drabužius perka turguje

veidas.lt

51 proc. Lietuvos gyventojų per paskutinius 6 mėnesius viršutinius drabužius pirko turguje. Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. kovo 04 -17 dienomis, apklausta 1041 15 – 74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kur jie, per paskutinius 6 mėnesius, pirko viršutinius drabužius (nesvarbu ar sau, ar kitiems šeimos nariams). Apklausiamieji galėjo pasirinkti kelis atsakymo variantus.

Tyrimas atskleidė, kad pusė (51 proc.) Lietuvos gyventojų, per paskutinius 6 mėnesius viršutinius drabužius pirko turguje. 40 proc. teigė, kad viršutinius drabužius pirko prekybos centruose (kur po vienu stogu yra daug atskirų drabužių parduotuvių ir/arba kitokių parduotuvių), beveik trečdalis (31 proc.) – padėvėtų drabužių parduotuvėse.

Specializuotose drabužių parduotuvėse viršutinius drabužius pirko penktadalis (20 proc.) Lietuvos gyventojų, panaši dalis (17 proc.) viršutinius drabužius pirko supermarketuose (kur drabužiai eksponuojami tuose pačiuose prekybiniuose plotuose kaip ir maisto produktai). Beveik penktadalis (18 proc.) Lietuvos gyventojų teigė, kad per paskutinius 6 mėnesius nepirko viršutinių drabužių (nei sau, nei savo šeimos nariams). Palyginus maža dalis Lietuvos gyventojų viršutinus drabužius pirko firminėse drabužių išparduotuvėse, užsienyje, internetu ar užsisakinėjo iš katalogų (atitinkamai 8 proc, 4 proc., 3 proc. ir 1 proc.).

Moterys dažniau nei vyrai drabužius pirko padėvėtų drabužių parduotuvėse. Vyriausi (65-74 m.) Lietuvos gyventojai dažniau sakė, kad apskritai per paskutinius 6 mėnesius nepirko viršutinių drabužių.

„Šių metų apklausos duomenis lyginome su tokia pačia apklausa, kurią RAIT atliko 2007 m. Pastebėjome, kad sumažėjo viršutinius drabužius perkančiųjų turguje dalis. 2007 metais jų buvo 57 proc. Tačiau padidėjo žmonių, kurie visai nepirko viršutinių drabužių. Šiais metais jų yra 18 proc. 2007 metais buvo 11 proc. Manau, tai galima sieti su sunkmečiu. Kiti viršutinių drabužių pirkimo įpročiai beveik nepasikeitė“, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tyrimo duomenys atskleidė, kad 2007 m. padėvėtų drabužių parduotuvėse viršutinius drabužius pirko rečiau nei 2010 m. (atitinkamai 27 proc. ir 31 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...