2010 Rugsėjo 30

Prekyba

Brangs drabužiai ir avalynė

veidas.lt

Dėl potvynių Pakistane ir Kinijoje medvilnės paklausai viršijant pasiūlą, jos kaina per pastarąsias savaites prekybos biržose pašoko 60 proc., iki didžiausių aukštumų per pastaruosius 15 metų. Nors žiemos drabužių kolekcijos jau pasiūtos iš pigiau pirktos žaliavos ir žieminiai drabužiai neturėtų brangti, Lietuvos prekybininkai suskubo pirkėjus gąsdinti, esą jau pavasarį drabužiai kainuos net iki 30 proc. brangiau.

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos direktoriaus Lino Lasiausko teigimu, lietuviški gaminiai šiemet labiau brangs ne dėl didėjančios žaliavų kainos, o dėl padidėjusių energijos išlaidų. Tuo tarpu didmeninės ir mažmeninės prekybos sportiniais drabužiais bei avalyne bendrovės “Bogvila” atstovas Raimundas Bertašius sako, kad jų tiekėjai dar nekalba apie brangsiančią produkciją, todėl ir žiemos bei pavasario kolekcijos vis dar užsakomos tomis pačiomis, o kartais ir mažesnėmis kainomis. Pasak R.Bertašiaus, labai tikėtina, kad pasinaudojus pasauline tendencija mažmeninės prekybos kainas bus bandoma kilstelėti.

Tačiau drabužius gaminančios bendrovės “Vikada” direktorė Gina Ramanauskienė netiki, kad lietuviai pirks brangius drabužius ir avalynę neakcinėmis kainomis, nes lietuvių perkamoji galia dar neatsigavusi. Dėl šios priežasties Lietuvos drabužių gamintojai vis didesnę dalį savo produkcijos eksportuoja, o į šalį plūsta prastesnės kokybės itin pigaus segmento importiniai gaminiai.

Naujausioje SEB banko Lietuvos makroekonomikos apžvalgoje skelbiama, kad per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2009-aisiais, drabužių ir avalynės prekyba mūsų šalyje smuko 15,8 proc. Pasak ekonomisto Gitano Nausėdos, drabužių ir avalynės paklausa yra savotiškas lakmuso popierėlis mėginant nustatyti, ar kažkas lieka vidutinio vartotojo kišenėje patenkinus gyvybinius poreikius ir kaip keičiasi tas likutis laikui bėgant. Taigi aiškėja, kad žmonės vis dar vengia įsigyti tai, kas jiems šiandien nėra būtina. Ir abejotina, kad padėtis greitai pasikeis. Todėl pardavėjai ilgai didelių drabužių ir avalynės kainų tikrai neišlaikys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...