2012 Lapkričio 20

Islamiškoji ir modernioji arabų kaligrafija

veidas.lt


Parodoje „Islamiškoji ir modernioji arabų kaligrafija“ pristatoma ~ 30 meno darbų, kuriuos sukūrė du arabų kaligrafijos menininkai: arabų kaligrafas iš Aleksandrijos Mohamed Ibrahim ir Aleksandrijos Bibliotekos spaudos padalinio vadovas Mohamed Gomaa. Tai moderniųjų menininkų darbai (Aleksandrijos bibliotekos arabų kaligrafija).

Taip pat parodoje pristatoma keletas kitų meno mokyklų kaligrafijos darbų, kurie buvo atspausdinti Aleksandrijos bibliotekai bendradarbiaujant su UNESCO.
Šios parodos tikslas – atkreipti dėmesį į šių kaligrafų unikalius pasiekimus ir parodyti jų Arabų kaligrafijos eksperimentus – perėjimą nuo klasicizmo iki modernizmo arabų abėcėlės naudojimo priemonių pagalba.
Kaligrafija yra žinoma kaip „gražus rašymas ranka“, arabų kalba tai taip pat reiškia „rašiklio/ plunksnos menas“ ir „geometrijos dvasia“. Arabų kaligrafija yra unikali arabų ir islamo meno šaka, jungianti literatūrinį arabų kalbos paveldą su islamo religija. Tai yra nepaprasto grožio, turtingumo ir galios meno tradicija. Koranas arabų rašto ir kaligrafijos raidai turėjo didelę įtaką. Pirmasis Korano apreiškimas įkvėpė arabų ir musulmonų menininkus būti kūrybiškais ir naudoti kaligrafiją kaip dvasinės ir meninės tapatybės išraišką. Šimtmečius kaligrafija buvo naudojama architektūros statiniams, rankraščiams ir kasdieninio gyvenimo daiktams puošti. Nors arabų ir islamo pasauliui būdinga įvairovė, arabų kaligrafija yra labai svarbus islamo meną vienijantis elementas. Tai menas, garbinimo forma, kuri suvaidino svarbų vaidmenį arabų ir islamo kultūroms.

Per šimtmečius kaligrafija išliko aukščiausia meno forma, kuri pakeitė dizainą, tapybą ir skulptūrą. Kaligrafija buvo naudojama ne tik ant rūmų ir mečečių, bet ir ant rūbų, kilimų, dekoruotų daiktų ir literatūros kūrinių.

Parodą parengė Aleksandrijos biblioteka (Egiptas), bendradarbiaudama su kultūros centru “In Actio” (Lietuva).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...