2010 Rugpjūčio 17

Prekyba

Iš parduotuvių šluojami ventiliatoriai ir kondicionieriai

veidas.lt

Nesiliaujant karščiams, Lietuvos gyventojai masiškai šluoja kondicionierius ir ventiliatorius, o per mėnesį išgraibstė visas prekybininkų sukauptas atsargas.

Pasak prekybos tinklo “Maxima LT” atstovės Renatos Saulytės, šių prekių paklausa padidėjo daugiau nei penkis kartus, tad nei parduotuvėse, nei sandėliuose ventiliatorių jau nebelikę. “Iš pradžių gyventojai ieškojo pigesnių ventiliatorių už 30–40 Lt, tačiau jiems pasibaigus išpirko ir visus kitus”, – paaiškino R.Saulytė.

Panašiai kalba ir kondicionieriais prekiaujančių įmonių atstovai. Bendrovės “Borsa” komercijos direktorius Vitalijus Borovikovas teigia, kad gyventojai pirmiausia dairosi į pigesnius prietaisus. “Populiariausi – ne montuojami, o nešiojami, į elektros lizdą jungiami kondicionieriai, vadinamieji pingvinai. Jų kaina svyruoja apie 1000–1500 Lt, be to, papildomai nekainuoja jų montavimas”, – pasakoja prekybininkas.

Jo žodžiais, lietuviai nėra nusiteikę laukti, kol įsigytas kondicionierius bus sumontuotas. “Žmonės visko nori čia ir dabar. Jei dėl pirkėjų antplūdžio montavimo prašome palaukti porą savaičių, dažnas numoja ranka ir minties apie kondicionierių visai atsisako”, – tvirtina “Baltic Master” komercijos vadovė Rūta Ramonė. Pasak jos, laikas per karščius yra svarbesnis nei kaina, nes kondicionieriai palyginti ne tokia jau didelė prabanga: paprasčiausias bet ne prasčiausias, tinkamas 50–60 kv. metrų butui vėsinti, kainuoja nuo 2500 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...