2012 Balandžio 30

Iš kultūros įstaigų geriausiai vertinamos viešosios bibliotekos

veidas.lt


Lietuvos gyventojai, vertindami kultūros įstaigų teikiamas paslaugas, pirmenybę atiduoda viešosioms bibliotekoms. SIC bendrovės šiemet atlikto Lietuvos savivaldybių gyventojų nuomonių tyrimo duomenimis, bibliotekų paslaugomis patenkinti net 75 proc. apklaustų respondentų. Pagal šį rodiklį bibliotekos lenkia kultūros centrus ir laisvalaikio sales, paveldo objektus, muziejus bei galerijas.

„Tai, jog trys ketvirtadaliai gyventojų yra patenkinti viešųjų bibliotekų darbu, rodo, kad kultūros ir laisvalaikio srityje šios įstaigos pasiekė didelę pažangą siūlydamos kokybiškas bei modernias paslaugas, atitinkančias gyventojų bendruomenių ir atskirų lankytojų poreikius“, – komentavo projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Kaip parodė visuomenės apklausa, kultūros ir laisvalaikio įstaigų paslaugomis yra patenkinta didžioji dauguma savivaldybių gyventojų. „Reitingų lentelėje“ pirmauja viešosios bibliotekos (75 proc.), nuo jų šiek tiek atsilieka kultūros centrai ir laisvalaikio salės (72 proc.), kultūros paveldo objektai (70 proc.), muziejai ir galerijos (66 proc.).

Viešųjų bibliotekų paslaugomis per pastaruosius metus naudojosi 46 proc. savivaldybių gyventojų. Didesnis lankomumas fiksuojamas kaimiškosios vietovėse (50 proc.).

„Džiugu, jog tie, kurie bent kartą pasinaudojo bibliotekos paslaugomis, jas vertina ypač gerai. Net 96 proc. apsilankiusių bibliotekoje liko patenkinti“, – pastebėjo K. Juškevičius.

Bibliotekas pagal lankomumą aplenkė tik kultūros centrai ir laisvalaikio salės – čia pernai svečiavosi 62 proc. savivaldybių gyventojų. Paveldo objektus per pastaruosius metus yra lankę 44 proc., muziejuose ar galerijose viešėjo kiek mažiau nei trečdalis gyventojų.

Apklausos metu taip pat buvo aiškinamasi, kokią finansinę paramą gyventojai skirtų laisvalaikio ir kultūros įstaigoms. Iš simbolinio 100 Lt krepšelio bibliotekoms gyventojai atriektų antrą pagal dydį sumą – 27 Lt. Kultūros centrams ir laisvalaikio salėms finansuoti gyventojai skirtų 32 Lt, kultūros paveldo objektams – 22 Lt, muziejams ir galerijoms – 19 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nuomone nuomone rašo:

    Bet kultūros ministerijos dėmesys bibliotekoms mažiausias. Jei dirbat be pinigų-tai ir dirbkite. Svarbiau finansuoti neaiškius ir suprantamus mažam ratui visokius perfomansus ir mažai lankomo meno renginius.Ir dar vienas pastebėjimas. Kultūros centrai lankomumą pasiekia padarydami kelius renginius per metus.Dauguma centru.Ir lankytojai repetuoja dažnai principu- ta pati panelė tik kita suknelė( muzikantai groja keliuose kolektyvuose) Joniniu lankytoju skaicius yra visos vasaros lankymo rodiklis.O bibliotekos lankomos kasdien.Užtai ir žmonių požiūris toks.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...