2010 Gruodžio 01

Verslas

Iš energetikos ir susisiekimo įmonių valstybė kitąmet laukia 300 mln. litų, tarifų didinti neleis

veidas.lt

Vyriausybė, ieškodama galimybių didinti kitų metų biudžeto pajamas, įpareigojo Energetikos ir Susisiekimo ministerijas iš jų valdomų įmonių į valstybės biudžetą 2011-aisiais pervesti 300 mln. litų papildomų pajamų.

Tai numatantį protokolinį sprendimą trečiadienį priėmė ministrų kabinetas.

“Į biudžetą būtų papildomai gauta ne mažiau kaip 300 mln. litų pajamų”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Ministerijų valdomos įmonės, nedidinant tarifų ar paslaugų kainų, turės išnaudoti visus galimus pajamų šaltinius – dividendus, nepaskirstytą pelną, įmonių kapitalo struktūros peržiūrą ir kai kurio turto privatizavimą.

“Mes kategoriškai prieštarautume įkainių didinimui siekiant šių tikslų”, – pabrėžė premjeras.

Vyriausybė trečiadienį įpareigojo Susisiekimo ir Energetikos ministerijas imtis priemonių, kad jų valdomų įmonių valdybos artimiausiu metu priimtų sprendimus dėl galimybės 2011 metais į valstybės biudžetą sumokėti papildomus 300 mln. litų, rašoma protokoliniame nutarime.

Ministerijos iki gruodžio 15 dienos apie priimtus sprendimus turės informuoti Vyriausybę.

Susisiekimo viceministras Arūnas Štaras sako, kad Susisiekimo ministerijos valdomos įmonės kitąmet į biudžetą galėtų įnešti 150 mln. litų. Anot jo, didžiausią pinigų dalį – 135 mln. litų – pervestų valstybės valdoma bendrovė “Lietuvos geležinkeliai”, kuri daugiausia lėšų turėtų surinkti iš pelningos veiklos.

“80 mln. litų – tai pelnas, dividendai, visa tai, kas yra iš tos pelningos veiklos. Likę 55 mln. litų – iš nekilnojamojo turto, yra įmonės, kurias galima parduoti, tai faktiškai – iš turto pardavimo”, – Lietuvos radijui sakė A.Štaras.

Pasak jo, Smiltynės perkėla, Lietuvos radijo ir televizijos centras ir kitos valstybės įmonės į biudžetą kitąmet galėtų pervesti dar apie 15 mln. litų.

Ankstesniais skaičiavimais, Energetikos ministerijos įmonės kitąmet į valstybės biudžetą sumokėtų 24,1 mln. litų dividendų už 2010 metus. Sudarant 2011 metų biudžeto projektą, šis skaičius buvo tik 11 mln. litų.

Iš viso iš ministerijų valdomų įmonių kitąmet tikėtasi gauti 42,787 mln. litų dividendų. Tačiau tikėtina, kad ši suma po Vyriausybės įpareigojimų bus didesnė.

Finansų ministerija valstybės valdomoms įmonėms kasmet turėtų nustatyti siektinus finansinius rodiklius, įskaitant ir kiek jos turės sumokėti dividendų į valstybės biudžetą.

Pagrįstus finansinius rodiklius 2011 metams ministerija turi nustatyti dar iki šių metų pabaigos

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...