2010 Balandžio 15

Susisiekimas

Lietuvoje bus diegiama intelektinė transporto sistema

veidas.lt

Susisiekimo ministerija paskelbė atvirą tarptautinį konkursą intelektinių transporto sistemų (ITS) įgyvendinimo Lietuvoje studijai atlikti.

Intelektinės transporto sistemos apima visas transporto rūšis – kelių, geležinkelių, oro ir vandens transportą, taip pat logistikos sektorių. Pavyzdžiui, važiuojantiems keliais ITS suteikia galimybę naudotis realaus laiko informacija, avarinio skambučio (e. skambučio) paslauga, elektroniniu bilietu atsiskaityti už transporto paslaugas. ITS taip pat gali perspėti apie kelyje atsiradusias kliūtis, vykdyti automatinę greičio ir svorio kontrolę, teikti kitas eismo valdymą ir saugą gerinančias paslaugas.

Galimybių studija įvertins dabartinę pažangių transporto sistemų diegimo Lietuvoje situaciją, pateiks rekomendacijas dėl nacionalinės ITS strategijos, konkrečių paslaugų diegimo, numatys ITS plėtros šalyje perspektyvas. Studijoje taip pat turės būti pateikti siūlymai dėl ITS plėtros koordinavimo nacionaliniu lygiu, įvertintos viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo šioje srityje galimybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...