2011 Kovo 16

Energetika

Iš Baltarusijos bus reikalaujama AE saugumo

veidas.lt

Aukščiausi Lietuvos pareigūnai padarė viską, kas nuo jų priklausė, kad Rusijos Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje planuojamoms statyti atominėms jėgainėms būtų keliami aukščiausi saugumo reikalavimai, teigia premjeras Andrius Kubilius.

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ministras pirmininkas žurnalistams sakė, kad šie klausimai bus toliau keliami tarptautinėse institucijose. A.Kubilius pripažino, kad Japonijos Fukušimos atominės elektrinės katastrofakelia nerimą, ar bus saugios planuojamos statyti jėgainės.

“Turiu pasakyti, kad ir aš asmeniškai, ir prezidentė, kiek galėjome per paskutinį laikotarpį, santykiuose su kaimynine Baltarusija, jos valdžia, kurie, kaip žinia, nėra paprasti ar įprasti, ir toliau išnaudosime visas galimybes. Ir šiuo atžvilgiu aš tikrai esu įsitikinęs, kad mes turime galvoti ne tik apie tai, kaip išnaudoti santykius su kaimynine šalimi, bet visų pirma apie tai, kaip išnaudoti tarptautines organizacijas”, – teigė A.Kubilius.

Premjeras tikino, kad bus keliami klausimai tiek dėl atominių jėgainių saugumo, tiek dėl numatytų jų statybos vietų tikslingumo.

“Mes visų pirma įžvelgiame paprastą grėsmę. Jau parodė Japonijos įvykiai, kad standartai dėl saugumo turi būti paties aukščiausio lygmens ir šiuo atžvilgiu tiek Baltarusijoje planuojama statyti elektrinė, tiek Kaliningrade planuojamoje statyti elektrinėje nėra atlikta tarptautinius standartus atitinkantis poveikio aplinkai vertinimas. Ir tai yra pats rimčiausias klausimas visai tarptautinei bendruomenei, ne tik Lietuvai”, – sakė premjeras.

Praėjusią savaitę įvykęs galingas žemės drebėjimas ir cunamis smarkiai apgadino Fukušimos 1-ąją atominę jėgainę, o jos inžinieriai stengiasi suvaldyti blokuose kylančius gaisrus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...