2014 Rugpjūčio 23

Iranas: dorovės policija, jaukios šeimyninės iškylos ir tūkstantmetė istorija

veidas.lt

Šalyje yra ką veikti kiekvienam turistui – didingos praeities pėdsakai regimi bene kiekviename mieste, žavi nenuobodi gamta, kintanti nuo dykumų iki kalnų, egzotiški skoniai bei kvapai ir svetingi žmonės.

 

Irano teritorijoje yra išlikę tiek daug penkiatūkstantmetės istorijos paveldo, kad kelionės metu ne tik stebiesi paslaptingos Elamo civilizacijos artefaktais ar didingais Persijos imperijos statiniais, bet ir sužinai daugybę įdomių dalykų apie naujų religijų iškilimą, karo meną, senovės Persijos bei antikinės Graikijos ambicijas valdyti visą pasaulį, mokslininkų atradimus ir persų menininkus, iš kurių kūrybos įkvėpimo sėmėsi ir Europos poetai.

Tačiau visą pastarąjį šimtmetį vykusios kruvinos permainos, revoliucijos, karai, kurių paskutinis pasibaigė vos prieš 26 metus, nuolatinė konfrontacija su JAV ir Izraeliu, įtarimai, kad Iranas remia teroristus ir bando pasigaminti branduolinį ginklą, ir dėl to taikomos įvairios ekonominės sankcijos bei naftos embargas, nuolatiniai neramumai pasienio regionuose atbaido gausius turistų būrius, kuriems rūpi ne tik įspūdžiai, bet ir saugumas. Kita vertus, Iranas nėra visiškai izoliuota šalis, todėl čia išdrįsę apsilankyti keliautojai negaili komplimentų ir tikina, kad tai viena tų šalių, į kurias privalu nukeliauti nors kartą gyvenime.

„Iranas turbūt labiausiai turistų nesuprasta ir neįvertinta šalis visame pasaulyje. Mažai kas žino apie jos istoriją, grožį ir persišką virtuvę. Šalis dar nepraradusi savo paslaptingumo, o svetingi žmonės dar nesugadinti ir neišlepinti keliautojų pinigų. Manau, kad būtent dabar pats tinkamiausias laikas ten keliauti“, – sako Brigita Kirtiklytė, prieš mėnesį grįžusi iš šešių savaičių trukmės antros kelionės po Iraną.

Brigita turistinius malonumus derino su viešnage vyro šeimoje, todėl turėjo galimybę ne tik susipažinti su istoriniais ar gamtos paminklais, bet ir pažinti šalį iš vidaus – pamatyti ir patirti, kaip gyvena parasta iraniečių šeima.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 322014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-32-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...