2011 Birželio 23

Investuotojas į Visagino AE paaiškės liepą

veidas.lt

Scanpix

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad liepą bus nuspręsta, kurią kompaniją – JAV bendrovę “Westinghouse Electric Company” ar japonų “Hitachi”- pasirinkti investuotoju į Visagino atominę elektrinę (AE).

Ketvirtadienį po pietų Premjeras priima JAV bendrovės “Westinghouse Electric Company” atstovus, kurie pristatys savo pasiūlymą investuoti į Visagino AE. Praėjusią savaitę A. Kubilius susitiko su dar vienu investuotoju į Visagino AE – japonų tarptautinės atominės energetikos kompanijos “Hitachi” atstovais.

“Tai pokalbiai, kurių metu kompanijos pristato savo pateiktus pasiūlymus tapti strateginiais investuotojais ir dalyvauti Visagino AE statyboje su savo branduolinių reaktorių technologijomis. Tokius pokalbius galima pavadinti labiau pažintiniais, nes detalūs skaičiai nėra diskutuojami, detalius skaičius diskutuoja mūsų derybininkai, koncesijos komisija”, – apie derybas su galimais potencialiais investuotojais ketvirtadienio rytą “Žinių radijui” sakė Ministras Pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad Visagino AE projektas turi būti įtikinamas ekonominiais parametrais, strateginiai investuotojai turi įtikinti ne tik Vyriausybę, bet ir regioninius partnerius, kad gaminamos elektros savikaina bus konkurencinga.

“Dabar vyksta konkurencija tarp dviejų konkurentų į strateginius investuotojus – “Hitachi” ir “Westinghouse”. Ta konkurencija mums naudinga, nes kiekvienas iš jų stengiasi įrodyti, kad jų pasiūlymas geresnis, ir tuos pasiūlymus papildomai gerina. O kaip žinoma, vėliau vyks derybos, atrinkus jau vieną, vyks derybos su vienu stengiantis gauti dar naudingesnius pasiūlymus ir galų gale koncesijos sutartis bus tvirtinama Seime, taigi visi tikrai žinos visus parametrus”, – aiškino A. Kubilius.

Premjeras patikino, kad nesikeičia anksčiau išsakyta pozicija, kad konkurso nugalėtojas gali išaiškėti liepą.

“Liepos mėnesį tikimės, kad jau bus galimybė pasirinkti, su kuriuo iš jų toliau tęsti derybas”, – sakė jis.

Kaip jau buvo skelbta, norą būti strateginiais partneriais Visagino AE pareiškė Japonijos bei JAV bendrovės “Hitachi GE Nuclear Energy” ir “Westinghouse Electric Company”.

Visagine planuojamos statyti naujosios jėgainės galingumas būtų 1300 megavatų, tai yra daugiau nei dvigubai mažiau nei Ignalinos AE, kurią Europos Sąjungos reikalavimu Lietuva uždarė 2009 metų pabaigoje.

Skelbiama, kad strateginis investuotojas kontroliuos 51 proc. akcijų, Lietuvai, pagal įstatymus, turėtų atitekti 34 proc. Kol kas apie jėgainės statyboms reikalingas lėšas nekalbama.

Planuojama, kad jėgainė 2020 metais turėtų jau pradėti gaminti elektros energiją.

Parengiamieji žemės darbai turėtų būti pradėti 2012 metais, o pirmasis betonas turėtų būti klojamas 2014 metais.

Regioninis Visagino AE projektas yra vienas iš labiausiai pažengusių naujų atominių elektrinių projektų Europoje. Yra baigti pagrindiniai projekto parengiamieji darbai, įskaitant Espoo konvenciją atitinkančius poveikio aplinkai bei aikštelės tinkamumo įvertinimus, kurių rezultatus patvirtino ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų misijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...