2011 Balandžio 25

Prezidentė

Investuoja į Vyriausybės vertybinius popierius

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai ir šiemet pirko Vyriausybės vertybinių popierių (VVP). Iš viso į šiuos vertybinius popierius prezidentė investavo mažiausiai 700 tūkst. litų.

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateiktoje interesų deklaracijoje valstybės vadovė nurodė pernai birželį Vyriausybės vertybinių popierių per finansinį tarpininką pirkusi už 100-150 tūkst. litų.

Praėjusių metų liepą D.Grybauskaitė Vyriausybės vertybinių popierių įsigijo už 503,4 tūkst. litų.

Dar du kartus vertybinių popierių prezidentė pirko šių metų kovą. Abiejų sandorių suma buvo po 50-75 tūkst. litų.

D.Grybauskaitė pernai deklaravo turinti turto už 760 tūkst. litų ir per 1 mln. litų santaupų.

“Vyriausybės vertybiniai popieriai – prezidentės pasirinktas asmeninių santaupų investavimo būdas. Jis nėra komercinio pobūdžio, nesusijęs su jokiomis įmonių akcijomis ir pan.”, – BNS paaiškino prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Anot jo, laikydama asmenines santaupas Vyriausybės vertybiniuose popieriuose, prezidentė taip pat parodo, jog pasitiki savo valstybe ir tiki jos ekonomikos sėkme.

VVP įsigyti iš antrinės rinkos – finansų tarpininko. L.Balsio teigimu, tai yra standartinis VVP įsigijimo būdas, prieinamas kiekvienam gyventojui.

Vyriausybės vertybiniai popieriai yra valstybės vardu vidaus ar užsienio rinkose Vyriausybės išleidžiami vertybiniai popieriai, patvirtinantys jų turėtojo teisę numatytais terminais gauti jų nominalią vertę atitinkančią sumą, palūkanas ar kitą ekvivalentą.

Pernai Finansų ministerija VVP vidaus rinkoje išplatino už 3,6 mlrd. litų, šiemet per du mėnesius – už 446 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...