2016 Sausio 13

Blogerio žodis

Investicijos kaimietiškai

veidas.lt

Laurynas Mituzas

Kai kilo šurmulys apie valdžios žmonių įžvelgtas sąsajas tarp migracijos ir šauktinių, bankininkai netruko pratęsti grandinę ir rado paaiškinimą kodėl šalyje mažėja investicijų. Pasirodo investicijos auga, kai auga skaičius statistinėse lentelėse, o tam skaičiui mažėjant – investicijų šalyje mažėja. Ir kaip anksčiau nesusisgribau.

Laurynas Mituzas, laurmit

Žiniasklaidos priemone mąstantiems dar vadinamas dienraštis kilstelėjo kartelę. Nuo šiol reiks dar labiau mąstyti skaitant žinias. Nes iki šiol tarp eilučių slypėjusi tiesa ten nebetelpa. Reiks patiems sumąstyti, ką galėtų reikšti geltoname fone pateikta tiesa.

Tokiu kampu matau, kad milžiniški nekilnojamojo turto sandoriai yra brutalus nuvertėjusio turto nusimetimas arba perėmimas. Galintys jį laikyti dar laikosi. Kai įsivelia didžiausios kontinentinės kompanijos, kurioms Baltijos šalys investicine prasme prilygsta stambesnio miesto mikrorajonui, sunku spręsti ar sprendimas paliks pardavėjus šypsotis. Niekas aiškiai nieko nepasako ir nekomentuoja, todėl telieka mąstyti pačiam.

Jeigu jau niekas nebestato, tai reikia bent kaip sugeneruoti judesį sektoriuje.

Galima to ir nedaryti, tačiau kai norima sukurti vertę, sprendimai remiasi tikėjimu ateitimi ir perspektyva. Tačiau įtarimas, kad didžiausi sandoriai priimami dėl atvirkštinių motyvų, atskiestas rinkos dalyvių aikčiojimais oikčiojimais pastaruosius atima. Gal tai yra tikroji indikacija valdžiai, kodėl Lietuvoje mažėja žmonių?

Tuomet pasirodo žinutės apie nacionalinį mokslo centrą Kaune Nemuno saloje. Puiku, kad kažkas stato. Tačiau bijau, kad tai statoma ne remiantis ateities pajamų srautais ar nauda, bet spekuliavimu mokesčių mokėtojų pinigais. Nes niekur negirdėjau, kiek kainuos bilietas už įėjimą. Jeigu jau niekas nebestato, tai reikia bent kaip sugeneruoti judesį sektoriuje.

Berašydamas pradėjau gerbti pagrindinį verslo leidinį Lietuvoje, kuris negalėdamas to pasakyti tiesiai marketinginiu šūkiu siūlo patiems spręsti ką galėtų reikšti geltoname fone pateiktas pozityvas. O dabar vykstu į Dubajų įkvėpti gryno oro, nes grįžus laukia nuobodus žinančių kaip investuoti į prekybinį nekilnojamą turtą auklėjimas.

Straipsnis pirmą kartą publikuotas asmeninėje L.Mituzo svetainėje laurmit.wordpress.com 2016 m. sausio 12 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...