2012 Spalio 24

Kai Dieckmannas

Internetas ir spauda

veidas.lt


Didžiausio Europos dienraščio “Bild” vyr. redaktorius K.Dieckmannas: “Spaudai mirtis tikrai negresia”

Vokietijoje gausu tiek kokybiškos, tiek vadinamosios tabloidinės spaudos. Pastarosios flagmano, šiemet 60-metį švenčiančio bulvarinio laikraščio “Bild”, tiražas didžiausias Europoje (3 mln. egzempliorių). Kalbamės su šio leidinio vyriausiuoju redaktoriumi Kai Dieckmannu.

VEIDAS: Ar didžiausio Europos “tabloido” vyr. redaktorius turi draugų? Juk kasdien atskleidžiate ne pačias gražiausias ir geriausias Vokietijos politikos, verslo elito gyvenimo puses, dažnai rašote apie intymaus jų gyvenimo detales.
K.D.: Vargu ar “Bild” laikraščio redaktorius gali turėti daug draugų. Jei ir būtų toks daug draugų turintis “Bild” redaktorius, tai jis tada būtų prastas redaktorius.
VEIDAS: Kaip šiuo metu sekasi laikraščiui “Bild” ir kokias permainas jis išgyvena?
Ch.R.: “Bild” sekasi gerai, laikraščio pelnas didėja. Mes esame didžiausias tiek Vokietijos, tiek Europos laikraštis, taip pat pirmaujame ir internete. Manau, kad mūsų skaitytojų ratas plėsis, o tam nemažai pasitarnaus, na, kad ir “Apple” technologija “IPad”. Ji mums jau duoda ir dar duos daug naujų galimybių. Gerai, kad tai jau ne kaip nemokamas internetas, o nauja mokama kultūra, tad mes galime gauti pinigų už savo turinį. Bet manau, kad ir spausdintinė žiniasklaida Vokietijoje dar ilgai bus svarbi ir gyvuos dar daug metų.
VEIDAS: Kokią fazę šiuo metu yra pasiekęs intelektinis karas tarp kokybiškos ir geltonosios spaudos?
Ch.R.: Mes vieni kitus kritikuojame. Kokybiška spauda – “tabloidus”, o “Bild” – kokybiškus laikraščius. Šiaip jau mes nesame politiškai korektiški, bet kai kuriose temose korektiškumo labai prisilaikome, ypač rašydami apie mažumas, imigraciją, neįgaliuosius.
Čia svarbu paminėti, kad kokybiškoji Vokietijos spauda yra nuobodi ir lėta. Jie daug diskutuoja rūkydami pypkes. O mes esame greiti ir tikslūs jausdami, kas vyksta šalyje. Mes nekeliame politinių reikalavimų, norime būti neutralūs. Mes nesame nei kairė, nei dešinė ir nesiejame savęs su jokia politine partija. Taip, “Bild” yra provokatyvus, garsus, labai tiesus, čia daug prieštaringų nuomonių, vartojame riebius žodžius, ir mes turime būti tokie.
VEIDAS: Ar nebijote vis didėjančios interneto konkurencijos?
Ch.R.: Internete yra beveik visi “Bild” laikraščio straipsniai ir dar daugiau, bet tai netrukdo mums gyventi. Daug žmonių “Bild” skaito internete, bet milijonai vis dar skaito spausdintinį variantą. Taip, mūsų tiražas mažėja, tačiau lėčiau nei daugelio Vokietijos laikraščių. Taigi mes turime naujų “Bild” skaitytojų.
VEIDAS: Kaip apibūdintumėte tipišką “Bild” skaitytoją? Kokios temos jį labiausiai domina?
Ch.R.: Mūsų skaitytojas yra vidutinis vokietis: vidutinio amžiaus, vidutinio išsilavinimo, vidutinių pajamų. Vokiečius dominančios temos keičiasi: prieš dešimt metų tai buvo informacija apie įžymybes, bet po išpuolio prieš JAV rugsėjo 11 d. tokiomis temomis tapo terorizmas ir jo priežastys. O štai pastarosios krizės metais žmonėms reikėjo praktiškų patarimų, kaip gyventi, kokių klaidų nedaryti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...