2011 Balandžio 27

Mokesčiai

Įmokas į pensijų fondus siūloma mokėti nuo ligos ir motinystės išmokų bei bedarbio pašalpų

veidas.lt

FB-TU58771

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei pasiūlė nuo ligos ir motinystės išmokų bei bedarbio pašalpų mokėti pensijų socialinio draudimo įmokas. Per metus biudžetui tai kainuotų daugiau nei 40 mln. litų, rašo “Lietuvos rytas”.

Prieš tai šios išmokos ir pašalpos būtų padidintos, kad žmogaus realiai gaunama suma nepasikeistų.

“Tai padidintų pervedimus į privačius pensijų fondus. Jie skaičiuojami nuo visų “Sodros” mokesčiais apmokestintų pajamų. Nematau, ką daugiau pakeistų toks žingsnis: juk išmokas moka valstybė, tad ji pati sau “Sodros” mokesčius ir mokės. Visi šie žmonės jau draudžiami sveikatos draudimu, skaičiuojamas stažas pensijai gauti”, – sakė Finansų analitikų asociacijos narys Kęstutis Motiejūnas.

Jei valstybė taip pati save apmokestintų jau šįmet, kai numatyta išmokėti 1,8 mlrd. litų ligos ir motinystės bei 448 mln. litų nedarbo išmokų, pensijų fondams reikėtų pervesti 46 mln. litų.

“Tokia tvarka būtų logiška: į privačius pensijų fondus turėtų būti pervedamos įmokos ir nuo šių mokėjimų”, – sakė Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atsisakė paaiškinti savo sprendimus, nes jie dar nėra priimti Vyriausybės.

“Siūlymai dar nėra detalizuoti, kad būtų galima tiksliai atsakyti, kiek padidėtų pervedimai į privačius pensijų fondus. Jei būtų apsispręsta jiems pritarti, būtų ieškoma optimalių sprendimų”, – ministerijos poziciją perdavė jos atstovė Lina Burbaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...