2010 Spalio 05

Užsienis

Įkalintus Čilės kalnakasius tikimasi išgelbėti iki spalio 15 dienos

veidas.lt

Čilės prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė turėtų jau labai greitai išgelbėti po žeme įkalintus 33 kalnakasius.

Sebastianas Pinera (Sebastianas Pinjera) sakė, jog seka, kaip vyksta gelbėjimo darbai, ir stengiasi taip suplanuoti savo numatytą kelionę į Europą, kad galėtų asmeniškai stebėti, kaip kalnakasiai vėl išvys dienos šviesą.

Čilės šiaurėje esančioje San Chosė kasykloje kalnakasiai po žeme įstrigo rugpjūčio 5 dieną įvykus griūčiai. Kai rugpjūčio 22 dieną paaiškėjo, kad vyrai liko gyvi, prezidentas jiems pažadėjo, kad jie bus išgelbėti iki Kalėdų.

Tačiau gelbėjimo tunelių gręžimo sparta suteikė vilties, kad kalnakasius pavyks iškelti į paviršių anksčiau.

Vis dėlto gelbėjimo operacijos vadovai stengėsi būti atsargūs, kalbėdami apie konkrečius terminus, ir tik praėjusią savaitę nurodė, jog tikisi išgelbėti vyrus spalio pabaigoje.

Dabar prezidentas pareiškė, jog kalnakasiai į paviršių turėtų būti iškelti iki spalio 15 dienos, kai jis ketina išvykti į kelionę.

“Esame per žingsnį nuo jų išgelbėjimo. Viliuosi, kad pavyks išgelbėti juos iki mano išvykimo į Europą… Mėginame tai suderinti”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...