2010 Lapkričio 20

Sprogimas

Naujojoje Zelandijoje po sprogimo kasykloje vis dar nežinomas 29 žmonių likimas

veidas.lt

Po sprogimo penktadienį Paik Riverio kasyklos požemyje Naujojoje Zelandijoje šeštadienį vis dar nežinoma apie 29 angliakasių likimą, sakė kasyklos direktorius Peteris Whittallas (Pireris Vitolas).

Jis nurodė, kad pareigūnai dabar žino, kurioje vietoje buvo kiekvienas kalnakasis penktadienio popietę, kai požemyje sprogo dujos.

Su dingusiais vyrais ryšio nėra, pirmieji pranešimai nurodė, jog po žeme gali būti nuo 27 iki 36 kalnakasių.

Dviem vyrams, buvusiems netoli paviršiaus, pavyko išlįsti; jie nugabenti į ligoninę gydyti lengvų sužeidimų.

Pasak P.Whittallo, sumaištis dėl dingusiųjų skaičiaus kilo dėl to, kad ankstesnės pamainos nariai išėjo iš kasyklos nepasiėmę savo identifikavimo ženklų.

Gelbėjimo operaciją pradėti delsiama, nes bijoma naujo dujų sprogimo. Anot P.Whittallo, gelbėtojai rengiasi lįsti į šachtą vėliau šeštadienį.

Penktadienį buvo pranešta, kad gelbėtojai skubiai išvyko į Paik Riverio akmens anglių perdirbimo įmonę, veikiančią netoli Atarau miesto Naujosios Zelandijos Pietinės salos vakarinėje pakrantėje.

Netoli šios kasyklos veikiančioje valstybinės įmonės eksploatuojamoje Strongmano kasykloje anksčiau įvyko didžiausias incidentas per Naujosios Zelandijos kalnakasybos istoriją: 1967 metų sausio 19 dieną per sprogimą požemyje žuvo 19 darbuotojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...