2012 Spalio 03

Ignalina tradicinėje mugėje vys rudens darganas

veidas.lt

Tradicine-muge-Ignalinoje

Margaspalviam rudeniui įsibėgėjus, rytų Lietuvos gražuolė Ignalina kviečia visus duoti atkirtį vėsiam orui ir apsilankyti triukšmingoje rudens gėrybių ir amatų mugėje. Šventės, vyksiančios spalio 6-ąją, miesto Laisvės aikštėje, programoje numatyta daugybė linksmybių ir atrakcijų, galiūnų varžybos, Metų ūkio apdovanojimai, krašto muziejaus atidarymas. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau kaip dviejų tūkstančių lankytojų. Ignaliną savo vizitu žada pagerbti ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tradicinė Ignalinos Rudens gėrybių ir amatų mugė yra labai svarbi mūsų bendruomenei ir visiems lietuviams, nes tai puiki erdvė tradicijoms ir bendruomeniškumui puoselėti. Mugėje meistrai pristatys senuosius, bet dar gyvus amatus, kuriais mūsų tauta gali didžiuotis, bet yra primiršusi. Tai puiki galimybė augančiai jaunajai kartai susipažinti su dažnai tik iš senelių pasakojimų žinomais amatais“, – pasakojo Rasa Juodagalvienė, Ignalinos rajono savivaldybės vyresnioji specialistė.
Ignalinos miesto merui 9 valandą ryto iškilmingai paskelbus mugės pradžią bus apdovanoti geriausi apylinkių ūkiai bei pagerbti savivaldai nusipelnę žmonės. Po oficialiosios dalies prasidės mugės šurmulys. Seniūnijos, mokyklos ir svečiai iš kaimyninės Lenkijos svečius pasitiks amatų bei kulinarinio paveldo kiemeliuose, o ypatingą pramogą ruošia stipriausieji Ignalinos rajono vyrai – jie rungsis galiūnų varžybose.
R. Juodagalvienės teigimu, šiemet nauja tai, kad į programą įtraukiama daugiau meninių akcentų: „Mugėje bus galima ne tik įsigyti įvairiausių rudens gėrybių ar meistrų pagamintų dirbinių, bet ir pasigrožėti vietinių menininkų ir tautodailininkų kūriniais.“
Dar vienas ypatingas šių metų mugės akcentas – atidaromas naujas krašto muziejus. Iki jo šventės dalyvius atlydės teatralizuotos eitynės, kuriose vieną pagrindinių vaidmenų atliks didžiulis anglimis įkaitinamas lygintuvas – liaudyje vadinamas prosu. Šia didžiule transporto priemone renginį vesiantys gaspadoriai nemokamai vėžins renginio svečius.

Valstybinis turizmo departamentas (VTD), įgyvendindamas projektą sezoniškumui mažinti, ragina į savaitgalines keliones po Lietuvą leistis ir ne vasaros metu. “Keliauti, pažinti savitas kiekvieno regiono tradicijas ir pasidalinti kelionių įspūdžiais smagu visais metų laikais.  Nepamirškime, ežerų apsupta Ignalina – vienas gražiausių Aukštaitijos miestų”, – priminė VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.
Ignalinos amatų mugėje netrūks smagios muzikos: po amatininkų ir prekeivių stalus šmirinėjantiems žmonėms sušalti neleis liaudiškos muzikos kapelos, pakviesiančios pašokti ir kartu padainuoti, o vidurdienį lankytojus ir prekiautojus pradžiugins šauniųjų „Ventukų“ koncertas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...