2010 Lapkričio 09

Tyrimas

Idealus meras – iniciatyvus vyras

veidas.lt

Lietuvos gyventojų nuomone, “idealiu” miesto ar rajono meru būtų iniciatyvus vyras su socialinių mokslų srities išsilavinimu, rodo bendrovės antradienį paskelbti apklausos rezultatai.

“Spinter tyrimų” atliktoje apklausoje net 58 proc. Lietuvos gyventojų, apibūdindami “idealų” merą, sakė įsivaizduojantys vyrą ir tik kas ketvirtas apklaustasis nurodė, kad mero lytis nėra svarbi. Didžiųjų miestų gyventojams mero lytis dažniau nėra svarbi, tačiau rajonų gyventojai norėtų, kad jų savivaldybei vadovautų būtent vyras.

Dauguma apklaustųjų sutaria, kad “idealus” meras turėtų socialinių mokslų srities išsilavinimą (70 proc.). Techninės inžinerinės srities išsilavinimo pageidavo 12 proc. respondentų, 5 proc. įvardijo humanitarinių arba gamtos mokslų srities išsilavinimus.

44 proc. gyventojų norėtų, kad prieš tapdamas miesto vadovu meras būtų dirbęs savivaldybėje ar kitoje valstybės valdymo ar administravimo įstaigoje. 11 proc. pageidauja, kad meras būtų dirbęs intelektualinių paslaugų srityje, 10 proc. – nevyriausybinėje organizacijoje. Dirbusio nevyriausybinėje organizacijoje mero labiau norėtų didmiesčių gyventojai, tuo tarpu mažesnių rajonų žmonės tokios patirties nelaiko privalumu.

Kalbėdami apie pageidaujamo mero dalykines ir asmenines savybes tyrimo dalyviai dažniausiai minėjo iniciatyvumą, naujų idėjų įgyvendinimą bei paprastų žmonių poreikių supratimą (įvardijo po 70 proc.). Daugiau negu pusė respondentų mano, kad merui taip pat yra svarbus geras ekonomikos išmanymas bei administraciniai gebėjimai.

Dėl mero laisvalaikio Lietuvos gyventojai neturėjo vieningos nuomonės. 17 proc. pareiškė, kad laisvalaikį “idealus” meras turėtų skirti sportui, 9 proc. – bendravimui su žmonėmis, 7 proc. mano, kad meras laisvalaikiu turėtų žvejoti, o 5 proc. – žaisti šachmatais. Sportuojantis meras labiau patiktų jaunesnio amžiaus, aukštesnio išsimokslinimo ir didmiesčių gyventojams, o meras – žvejys rajonų gyventojams bei vyrams.

Daugiau negu pusei respondentų mero šeimyninė padėtis nebūtų svarbi.

Didžiųjų šalies miestų gyventojai taip pat buvo prašomi įvardinti konkrečią pavardę to žmogaus, kurį jie norėtų matyti savo miesto vadovu. Vilniaus gyventojai dažniausiai minėjo Artūro Zuoko (29 proc.), Viktoro Uspaskicho (12 proc.) bei Rolando Pakso (11 proc.) pavardes.

Artūras Zuokas yra populiarus ir laikinojoje sostinėje – 18 proc. kauniečių norėtų, kad jis taptų jų miesto meru, tačiau jį lenkia Kazimieras Starkevičius, už kurį pasisakė 23 proc. Kauno gyventojų.

19 proc. klaipėdiečių savo miesto vadovu pageidautų matyti buvusį miesto merą Eugenijų Gentvilą, 14 proc. uostamiesčio gyventojų nenorėtų, kad mero postą paliktų dabartinis meras Rimantas Taraškevičius, o 7 proc. pasirinktų konservatorių Naglį Puteikį.

Spalio mėnesį atlikto tyrimo metu buvo apklausti 1004 šalies gyventojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...