2010 Spalio 04

Kontrabanda

“Ichtiandras” plukdė cigaretes

veidas.lt

Prie sienos su Rusija, Nemune, pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes plukdžiusį vyrą. Vadinamasis ichtiandras su įkalčiais įkliuvo vos tik priplaukęs Lietuvos krantą, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Šeštadienį naktį Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai ties Pagėgių savivaldybės Šereitlaukio kaimu užfiksavo asmenį, Nemunu plaukiantį nuo Rusijos kranto. Ten pastebėti ir keli asmenys, manoma, kontrabandininko bendrininkai.

Buvo matyti, kad plaukikas paskui save tempia tarpusavyje suraišiotas dėžes.

Universalia stebėjimo sistema ruožą kontroliavę užkardos budėtojai apie pažeidėją informavo arčiausiai esančius VSAT patrulius. Į įvykio vietą nuvyko Nemune motorine valtimi patruliavę pasieniečiai.

VSAT pareigūnai pažeidėją sulaikė vos tik šis priplaukė Lietuvos krantą. Užspeistas plaukikas sprukti nemėgino, nes kelią atgal į Rusiją jam pastojo VSAT valties ekipažas.

Paaiškėjo, kad “ichtiandras”, kuris prisistatė 22 metų Rusijos piliečiu, Kaliningrado srities gyventoju, į Lietuvą atplukdė šešias dėžes kontrabandinių rūkalų “Saint George”.

Cigarečių pakuotės buvo sandariai apvyniotos juoda polietileno plėvele ir lipnia juosta, o visi 3 tūkst. pakelių – paženklinti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Sulaikytasis uždarytas į areštinę, o jo atplukdyti rūkalai laikinai saugomi Bardinų užkardoje. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...