2011 Sausio 10

Ekonomika

Lėšų dujotiekiui suras

veidas.lt

Vyriausybei gruodį įpareigojus ministerijas rasti 80,45 mln. litų magistralinio dujotiekio iš Jurbarko į Klaipėdą statybai, finansų ministrė siūlo panaudoti iki šiol neįsisavintas europines lėšas, skirtas energetikos projektams.

“Dabar yra pateiktas tarpinis sprendimas – pirmajam etapui. Yra siūloma perskirstyti lėšas kitose energetikos programose – būtent lėšos, kurios yra numatytos perdavimui ir skirstymui, nes ten lėšų, dėl kurių yra pasirašytos sutartys, yra nedaug”, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.

Visas dujotiekis kainuos apie 168,1 mln. litų, iš jų pusę sumos įsipareigojo finansuoti “Lietuvos dujos”, o kitą pusę – Vyriausybė.

Kol kas Finansų ministerija siūlo iš elektros perdavimo ir skirstymo sistemos plėtrai skirtų ES pinigų magistraliniam dujotiekiui skirti 19,9 mln. litų – šie pinigai būtų panaudoti pirmosios atšakos – nuo Jurbarko iki Tauragės tiesimui. Visa šios projekto dalies vertė yra 39,8 mln. litų.

Kitos dalies – atšakos nuo Tauragės iki Šilutės – statybai reikės 67 mln. litų, o trečios dalies – nuo Šilutės iki Klaipėdos – 61,3 mln. litų.

Finansų ministerija teigia, kad pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos priemones, skirtas elektros perdavimo ir skirstymo sistemos modernizavimui ir plėtrai, liko nepaskirstyta 122,3 mln. litų ES fondų lėšų, be to, kai kurie rangos darbai bus gerokai pigesni, todėl galima sutaupyti.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas siūlo iš elektros perdavimo sistemos modernizavimo priemonės dujotiekiui skirti 20 mln. litų, o likusią 67,4 mln. litų sumą palikti numatytiems šios priemonės projektams.

Dar 60,45 mln. litų, reikalingų dujotiekiui, ministras prašo Finansų ministerijos rasti kuo greičiau.

Vokietijos ir Rusijos koncernų “E.ON Ruhrgas International” ir “Gazprom” bei Lietuvos Vyriausybės valdoma bendrovė “Lietuvos dujos” rugsėjį skelbė, kad apie dvejus metus truksiančias magistralinio dujotiekio statybas iš Jurbarko į Klaipėdą pradės iš karto po to, kai valstybė sutiks finansuoti pusę jo vertės.

Teigiama, kad dujotiekis užbaigs Lietuvos dujų perdavimo sistemos kūrimą. Dujotiekis yra svarbi ir būtina Klaipėdoje planuojamo įrengti suskystintų dujų terminalo dalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...