2011 Vasario 01

Savivaldybių rinkimai

Į vietos valdžią pateks kas vienuoliktas pretendentas

veidas.lt

Norint tapti savivaldybės tarybos nariu šiemet teks įveikti kur kas didesnį konkursą nei rinkimuose prieš ketverius metus. Šįsyk į 1526 mandatus pretenduoja per 17 tūkst. kandidatų, vadinasi, daugiau nei vienuolika į vieną mandatą. Praėjusiuose savivaldybių rinkimuose buvo išrinktas kas devintas kandidatas.

“Vienas kitas dar nukris tikrinant, ar visi atitinka kandidato į savivaldybių tarybas reikalavimus, pavyzdžiui, ar yra sulaukę 20 metų, ar yra deklaravę gyvenamąją vietą toje savivaldybėje, kurioje siekia kandidatuoti rinkimuose. Tačiau konkurencija šįsyk vis tiek didesnė nei praėjusiuose savivaldybių rinkimuose”, – sutinka Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Konkurenciją šįsyk padidino ir pirmą kartą savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatuosiantys nepriklausomi kandidatai. Jų – 515. Kur daugiausia nepartinių kovotojų dėl mandatų, ten ir viena didžiausių konkurencijų dėl jų – Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose.

Visus rekordus sumušė Vilnius: čia į 51 vietos valdžios kėdę pretenduoja net keturženklis skaičius – 1105 kandidatai, iš jų 120 savarankiškų. Taigi konkursas vos ne dvigubai didesnis nei vidutiniškai Lietuvoje – beveik 22 pretendentai į vieną mandatą. Toliau rikiuojasi kiti didieji miestai – Kaunas, Šiauliai, Klaipėda, po kurių – Mažeikiai, kur į 27 tarybos vietas pretenduoja net 86 savarankiški kandidatai.

O štai Neringoje, Druskininkuose ir Skuodo rajone konkursas dėl mandatų beveik perpus menkesnis nei vidutiniškai Lietuvoje.

2007 m. rinkimuose didžiausia konkurencija taip pat buvo Vilniaus mieste – čia išrinktas kas tryliktas kandidatas, Visagine – kas dvyliktas, Kauno mieste – kas vienuoliktas. Mažesnė konkurencija buvo Druskininkuose ir Biržų rajone – išrinktas kas penktas kandidatas, Skuode – kas šeštas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...