2012 Rugpjūčio 14

Į minimalios algos didinimą darbo rinka nesureagavo

veidas.lt


Minimalios mėnesio algos padidinimas 50 Lt nuo rugpjūčio žymesnės įtakos darbo rinkai neturėjo – kai kurių politikų nuogąstavimai, kad dėl to padaugės bedarbių, kol kas nepasitvirtino.
Lietuvos darbo rinkoje jaučiamas rugpjūčiui būdingas štilis: nei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba („Sodra“), nei Lietuvos darbo birža, nei darbdavius vienijanti Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) nepastebi jokių pokyčių, susijusių su simboliniu minimalios algos padidinimu iki 850 Lt. „Liekame prie nuomonės, kad minimali mėnesio alga turėtų būti didinama iki 900 ar net 1000 Lt. Dabartinis padidinimas buvo labai nežymus ir legaliai dirbančioms, didesnių finansinių sunkumų neturinčioms įmonėms problemų neturėjo sukelti. Neigiamų atsiliepimų dar negirdėjome“, – teigia LPK vykdomosios direkcijos generalinis direktorius Gediminas Rainys.
Lietuvos darbo biržos duomenimis, rugpjūčio 1 d. šalyje buvo registruota 208,4 tūkst. bedarbių – tai sudarė 10,3 proc. visų darbingo amžiaus gyventojų. Palyginti su birželio ir liepos mėnesiais, bedarbių šiek tiek sumažėjo (birželį jų buvo 211,5 tūkst., arba 10,5 proc. visų darbingų gyventojų). Birželį Darbo birža gavo devynis pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus – iš viso dėl atleidimo įspėtas 321 darbuotojas, o liepą apie grupės darbuotojų atleidimą pranešė vienintelė Visagino „Atgimimo“ gimnazija, planuojanti atleisti 23 darbuotojus. Tačiau nurodomos atleidimo priežastys su minimalios algos didinimu nesusijusios.
„Negalime tvirtinti, kad minimalios algos padidėjimas turi tiesioginės įtakos šiems rodikliams“, – teigia Darbo biržos atstovė Milda Jankauskienė.
Naujausi „Sodros“ duomenys taip pat liudija, kad apdraustųjų šalyje daugėja. Tiesa, naujausius duomenis „Sodra“ pateikia tik už birželį – tuomet šalyje buvo 1227,9 tūkst. apdraustųjų visomis socialinio draudimo rūšimis, arba 3,6 proc. daugiau nei 2011 m. birželį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...