2011 Vasario 28

Ekonomika

Dėl minimalios algos didinimo

veidas.lt

Darbdaviai su profesinėmis sąjungomis susitarė nuo liepos 1 dienos didinti minimalią mėnesio algą šimtu litų iki 900 litų ir atsisako reikalavimo kartu didinti ir neapmokestinamąsias pajamas, bet dėl to į biudžetą gautas papildomas pajamas siūlo pervesti į Garantinį fondą.

Tokį pasiūlymą teikiančios Trišalės tarybos derybinė grupės teigimu, iš Garantinio fondo lėšų būtų mokamos kompensacijos dėl minimalios mėnesio algos didinimo nukentėjusioms smulkioms įmonėms, pirmadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

Pasiūlymą pirmadienį pasitarime turėtų svarstyti Vyriausybė, o antradienį – Trišalė taryba.

Derybinės grupės teigimu, pasirinkus siūlomą variantą bus atmesti Vyriausybės argumentai, kad minimali mėnesio alga ir neapmokestinamųjų pajamų kėlimas didins biudžeto deficitą ir leis kompensuoti minimalios mėnesio algos didinimą su finansiniais sunkumais susidursiančiam smulkiajam verslui.

Dėl minimalios mėnesio algos didinimo iki 1 tūkst. litų nuo 2012 metų sausio 1 dienos socialiniai partneriai derėsis iš naujo.

Vasario mėnesį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje Vyriausybės deleguoti atstovai taip ir nesugebėjo aiškiai pasakyti, ar jie pritaria socialinių partnerių susitarimui nuo liepos 1 dienos minimaliąją mėnesinę algą didinti nuo 800 iki 900 litų, o neapmokestinamųjų pajamų dydį – nuo 470 iki 530 litų. Klausimo svarstymas buvo atidėtas iki kovo 1 dienos.

Trišalės tarybos derybinės grupės pirmininkas Algirdas Kvedaravičius sako, kad iki 900 litų padidinus minimalią mėnesio algą į valstybės ir “Sodros” biudžetus papildomai turėtų įplaukti apie 100 mln. litų. Finansų ministerijos vertinimu, suma turėtų siekti maždaug 60 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...