2011 Sausio 10

Apklausa

Į Lietuvą grįš mažuma emigrantų

veidas.lt

Dabar lietuviai be jokių apribojimų gali emigruoti ne tik į Jungtinę Karalystę, Airiją, ar Ispaniją, bet jau ir į Vokietiją bei į daugumą kitų ES valstybių. Tad nusprendėme pasidomėti, kiek šalies gyventojų dabar turi ketinimų emigruoti.
Iš “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atliktos apklausos paaiškėjo, kad jau netrukus emigruoti planuoja 3,8 proc. respondentų, o per ateinančius dvejus metus – 10,6 proc. Dar nemaža dalis yra neapsisprendę – jie lyg ir norėtų išvykti, bet ne visam laikui ir nežinia kada.
Taip pat pasidomėjome, kiek emigrantų, apklausiamųjų vertinimu, grįš į Lietuvą. Pasak “Prime consulting” direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus, apklausos rezultatai nuteikia pesimistiškai, nes net 90,8 proc. respondentų mano, kad artimiausiais metais į Lietuvą grįš ne daugiau nei 15 proc. naujosios bangos emigrantų. Kad grįš daugiau nei pusė išvykusiųjų, mano vos 1,2 proc. apklaustųjų.

Ar Jūs turite ketinimų emigruoti iš Lietuvos? (proc.)

Ne    59,4
Norėčiau išvykti, bet ne visam laikui    25
Taip, per ateinančius dvejus metus    10,6
Taip, netrukus    3,8
Nežinau    1,2

Jūsų nuomone, kiek naujosios bangos emigrantų artimiausiais metais grįš į Lietuvą? (proc.)

5–15 proc.    50,6
Vienetai    40,2
20–45 proc.    7,6
Daugiau nei pusė    1,2
Nežinau/Neturiu nuomonės    0,4

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. sausio 3–5 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...