2012 Kovo 12

I.Degutienė siūlo pirmalaikius rinkimus

veidas.lt

Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė siūlo vasarą rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

“Esu sakiusi ir pakartosiu: iš esmės keisti Vyriausybę likus pusei metų iki rinkimų yra žalinga valstybei, todėl nematau kitos išeities, kaip rengti vasarą pirmalaikius Seimo rinkimus”, – jos poziciją pirmadienį BNS perdavė patarėjas Dalius Stancikas.

Taip parlamento vadovė komentavo prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą netenkinti premjero Andriaus Kubiliaus teikimo iš pareigų atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį.

“Man, kaip Seimo pirmininkei, kelia nerimą, kad po šio sprendimo tokioje atsakingoje Seimo sesijoje svarbiausias dėmesys bus ne strateginių įstatymų svarstymas ir priėmimas, o interpeliacijos ir chaosas Seime”, – teigė I.Degutienė.

Vidaus reikalų ministrą poste prieš premjero valią palikusi prezidentė D.Grybauskaitė pareiškė, kad Vyriausybė pati turi apsipręsti, ar nori dirbti toliau. “Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose”, – sakė ji.

Sprendimą turėtų priimti Seimas?

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, pirmalaikius rinkimus gali paskelbti arba prezidentas, arba Seimas. D. Grybauskaitė savo pareiškime aiškiai nurodė mananti, kad dabartinė Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos, taigi sprendimą dėl pirmalaikių rinkimų turėtų priimti I. Degutienės vadovaujamas Seimas.

Įstatyme nurodoma, jog pirmalaikius rinkimus Seimas gali paskelbti trijų penktadalių visų Seimo narių balsų dauguma. Dabartiniame Seime yra 140 narių – viena parlamentaro vieta liko tuščia, kuomet avarijoje tragiškai žuvo socialdemokratas Juozas Palionis. Esant tokiam Seimo narių skaičiui, pirmalaikiams rinkimams paskelbti reikia 84 balsų.

Priėmus tokį sprendimą, naujo Seimo rinkimai turėtų būti surengti ne vėliau kaip per tris mėnesius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. XS XS rašo:

  Dar septyni mėnesiai iki rinkimų.Tai tik vienas mėnuo rezerve.Būtų daug tokių,kurie norėtų ištūpėti iki kadencijos pabaigos.

 2. Nora Nora rašo:

  Citata: D.Grybauskaitė pareiškė, kad Vyriausybė pati turi apsipręsti, ar nori dirbti toliau. “Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose”, – sakė ji.

  KLAUSIMAS PREZIDENTEI
  Tai kodėl tamsta Prezidente, skambinot p.Gailiui, kad šis atleistų savo pavaldinį? Prašom atsakyti tautai! Nuo Jūsų ši košė ir užvirė, o dabar nusiplaunat rankas?!

 3. zanavykas zanavykas rašo:

  LABAI APMAUDU, TACIAU KOMUNISTINIO KAPITALIZMO AUTORIAI IR VYKDYTOJAI GALUTINAI TERIOJA LIETUVISKA TEISINGUMA IR ZMOGAU ORUMA.
  Partskolu politrukai ir ju isdresuota auditorija lenkia padoriu lietuviu sugebejimus.
  Si raunda laimi geriausia ,,STEPO” mokine.
  O ksa toliau?
  Mitingai atvirose aikstese?
  Nes plotai ir spauda neobolseviku rankose.
  Kada Libijos, Sirijos , Rusijos scenarijus atpuskuos su komunistiniu/globalistiniu/ garveziu iki LIETUVOS?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...