2011 Liepos 05

A.Ažubalis paragino Baltarusijos valdžią paleisti sulaikytuosius

veidas.lt

BLF

“Raginame Baltarusijos valdžią paleisti suimtuosius asmenis, susilaikyti nuo jėgos naudojimo taikių civilių atžvilgiu bei užtikrinti pagarbą pagrindinėms žmogaus teisėms ir laisvėms”, – antradienį išplatintame pranešime cituojamas A.Ažubalis.

Jis taip pat pareiškė esąs susirūpinęs ir apgailestaujantis, kad Baltarusijos jėgos struktūros pastaruoju metu imasi prievartos veiksmų prieš savo šalies piliečius, kurie taikiuose susibūrimuose siekia išreikšti pilietinę poziciją.

Žmogaus teisių organizacijos duomenimis, šiomis dienomis Baltarusijoje mažiausiai 140 žmonių nuteisti dėl dalyvavimo protestuose prieš autoritarinį prezidento Aleksandro Lukašenkos režimą, kuriuos milicija malšino naudodama jėgą.

Apie 100 žmonių buvo pripažinti kaltais Minske, o dar 40 – kituose miestuose, tarp jų Gomelyje, Gardine, Breste, Mogiliove ir Vitebske. Kai kuriems protestuotojams buvo skirti 2-15 parų administraciniai areštai, kiti išvengė įkalinimo, tačiau turės sumokėti iki 1 mln. Baltarusijos rublių (480 litų) baudas.

Žmogaus teisių organizacijos nurodė, jog milicijai sekmadienį šiurkščiai malšinant demonstracijas šalyje buvo areštuoti iš viso apie 400 žmonių, o likę suimtieji tikriausiai stos prieš teismą iki šios savaitės pabaigos.

Protestuotojai, atsiliepdami į aktyvistų internautų judėjimo “Revoliucija per socialinį tinklą” raginimus, mėgino reikšti nepasitenkinimą A.Lukašenkos politika tiesiog plodami rankomis. Tačiau civilius drabužius vilkėję milicijos agentai sulaikė visus, mėginusius ploti. Be to, aktyvistai buvo mušami, taip pat naudotos ašarinės dujos, sakė vienas Minske esantis naujienų agentūros AFP korespondentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...