2010 Liepos 29

Pinigai

Gyventojai perka daugiau dolerių ir svarų

veidas.lt

Per metus padidėjo suma, už kurią Lietuvos įmonės ir gyventojai įsigyja dolerių bei Didžiosios Britanijos svarų, tačiau eurų nuperkama mažiau. Tą rodo Lietuvos banko duomenys.

“Be abejonės, ir Lietuvą pasiekė isterija dėl euro zonos ateities”, – mano finansų analitikas Valdemaras Katkus.

Priminsime, kad 2009 m. birželį gyventojai ir įmonės įsigijo eurų už 266,5 mln. Lt, o 2010 birželį – tik už 175,4 mln. Lt. Aktyviausiai eurai pirkti 2008 m. spalį–gruodį ir 2009-ųjų kovą, kai visuomenėje buvo kilęs išgąstis dėl lito devalvacijos. Per pernykštį kovą eurų buvo nupirkta už 658,5 mln. Lt.

Tuo tarpu daugiau svarų sterlingų imta pirkti nuo šių metų kovo – pernai birželį gyventojai ir įmonės šios valiutos iš bankų įsigijo už 14,2 mln. Lt, o 2010 m. birželį – jau už 21 mln. Lt.

“Svarų sterlingų pirkimas turėjo didėti dėl emigracinių ryšių, dėl studentų įpročio vasarą važiuoti padirbėti į Didžiąją Britaniją. Be to, šiai valiutai ėmus stiprėti euro atžvilgiu, žmonės susigundė spekuliacijos galimybe”, – komentavo V.Katkus.

Per metus daugiau parduota ir dolerių: 2009 m. birželį Lietuvos bankai dolerių pardavė už 42,7 mln. Lt, o 2010 m. birželį – jau už 55,1 mln. Lt. Tiesa, prie šios padidėjusios sumos nemažai prisidėjo ir šiemet pakilęs dolerio kursas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...