2010 Balandžio 27

Pinigai

Siūloma iš rinkliavų gautas lėšas naudoti konkretiems savivaldybių poreikiams

veidas.lt

Seime užregistruota Rinkliavų įstatymo pataisa, kuri leistų vietines rinkliavas, surenkamas savivaldybėse, naudoti konkretiems tikslams. Pasak pataisą užregistravusio Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Petro Auštrevičiaus, šiuo metu galiojanti sistema, kai lėšos, gautos iš vietinių rinkliavų, patenka į bendrą savivaldybių biudžetą ir yra naudojamos įvairiems tikslams – yra ydinga.

„Iš rinkliavų gautos lėšos dabar nėra naudojamos tų rinkliavų objektams tobulinti, prižiūrėti ar tvarkyti, o tai iš esmės pažeidžia jas mokančių gyventojų teisėtą lūkestį gauti kokybiškas paslaugas iš savivaldybės. Pavyzdžiui, nors daugumoje savivaldybių gyventojai, tarkim, moka rinkliavas už aplinkos tvarkymą ar šiukšlinimą, tačiau negali būti tikri, kad tos rinkliavos bus panaudotos būtent naujų šiukšliadėžių įrengimui, stambiagabaričių šiukšlių išvežimui ir pan.“, – siūlymą komentuoja Seimo narys liberalas P. Auštrevičius.

Pasak parlamentaro, žinodami tai gyventojai dažnai apskritai nelinkę mokėti tokių rinkliavų, nes žino, kad jos vis tiek nebus naudojamos konkretiems savivaldybės poreikiams tenkinti. Jei Seimas įteisintų Rinkliavų įstatymo pataisą, prieš pradedant rinkti rinkliavas, joms turėtų būti nustatyta ir tikslinė jų panaudojimo paskirtis.

Pagal šiuo metu galiojančias Rinkliavų įstatymo nuostatas, kiekvienos savivaldybės taryba pati nusprendžia, kokias vietines rinkliavas taikyti, nustato mokėjimo sąlygas, lengvatas, kitas su rinkliava susijusias sąlygas, o pajamos, gautos iš rinkliavų, įskaitomos į bendrą savivaldybės biudžetą ir naudojamos įvairiems tikslams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...