2013 Birželio 25

Gyvenimas gerėja: gyventojų, kuriems reikalinga parama, sumažėjo nuo 47 iki 8 proc.

veidas.lt


Nors gyvenimas ir negerėja taip sparčiai, kaip norėtume, vis dėlto akivaizdu, kad šiandien gyventojų nuotaikos kur kas optimistiškesnės nei prieš keletą metų.

2010 m. didžiųjų miestų gyventojų klausiant, ar jie asmeniškai tais metais skyrė bent kiek lėšų labdarai ar kitaip aukojo, tik 40 proc. apklaustųjų nurodė, kad aukojo šiek tiek, o kad aukojo gana daug, teigė 3,2 proc. Na, o šiemet “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovei “Prime consulting” atlikus tokią apklausą paaiškėjo, kad labdarai šiek tiek aukojusių gyventojų dalis padidėjo iki 67,6 proc., nors aukojusių daug sumažėjo iki 1,4 proc.
Kita vertus, sumažėjo ir teigiančiųjų, kad juos pačius reikia remti: 2009 m. tokių respondentų buvo net 47 proc., 2010 m. – 39 proc., o šiuo metu beliko 7,6 proc.
Beveik trečdalis miestų gyventojų mano, kad labiausiai parama reikalinga seneliams senelių namuose, penktadaliui atrodo, kad sunkiausiai verčiasi visi socialiai remtinieji bei daugiavaikės šeimos. Kad reikia paremti pensininkus, mano tik 2,2 proc., o kad aukoti labiausiai reikia benamiams – vos 0,4 proc. apklausos dalyvių.

Ar per pastaruosius trejus metus jūs asmeniškai esate kam nors skyrę labdaros, aukoję? (proc.)
Taip, šiek tiek     67,6
Ne     23,2
Mane patį reikia paremti     7,6
Taip, daug     1,4
Nesakysiu     0,2

Kokiems žmonėms, jūsų nuomone, šiandien labiausiai reikalinga parama? (proc.)
Seneliams senelių namuose     30,8
Visiems socialiai remtiniesiems     21
Daugiavaikėms šeimoms     20,8
Neįgaliesiems     14,4
Vaikams globos namuose     8,4
Pensininkams     2,2
Nežinau / neturiu nuomonės     1,4
Religinėms organizacijoms     0,6
Benamiams     0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2013 m. gegužės 27–29 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. nesąmones nesąmones rašo:

    teigiat. O gal žmonės nemano, jog yra verti paramos, nes žino, jog yra kur kas blogiau gyvenančių už juos? Nekilo tokia idėja į galvą? Jums tik perrašyt kaip jums norėtųsi, jog būtų arba rašot taip, kad žmones apgaudinėti. Realybę ta, jog žmonių atlyginimai nuo 2008 metų nepakilo, o infliacija sudarė daugiau 20%. Tai kurioj vietoj jūs matot pagerėjimą? Jūs, smegenų pudrintojai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...