2014 Gruodžio 22

Materialią keičia dvasinė

veidas.lt

Laukiant Kalėdų mumyse prabunda visus metus snaudęs dosnumas, pasipila gerumo akcijos. Saldainiais, žaisliukais apipilame vaikų globos namų gyventojus, dovanėlėmis pamaloniname tarp keturių sienų gyvenančius senelius. Ir vėl metams pamirštame, dažnai net nesusimąstydami, kad labiausiai jiems visiems kiekvieną dieną trūksta dėmesio ir paramos.

 

Vaikams trūksta kultūrinio ugdymo ir bendravimo

 

Dainininkas ir muzikos prodiuseris Linas Adomaitis, prieš porą metų drauge su žmona Irma įkūręs savo vardo labdaros ir paramos fondą, – dažnas svečias Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“.

„Kiekvienas apsilankymas ypatingas ir unikalus. Kai pamatai spindinčias akis, tiesiamas rankutes, negali likti abejingas. Negali nesuvirpėti širdis, kai matai, kaip vaikai meta žaislus, nes nori būti apkabinti, priglausti. Be tėvų augantiems mažyliams labiausiai trūksta žmogiškos šilumos“, – pastebi L.Adomaitis.

Pasak jo, pagalbos formų esama labai daug. Vieni aukoja pinigus, kiti atveža drabužėlių, žaisliukų ar kitaip pasirūpina mažaisiais. Visos formos yra geros, tačiau svarbiausia – išsiaiškinti, ko labiausiai reikia vaikams, kad pagalba nebūtų tik pliuso pasidėjimas paaukojus tam tikrą pinigų sumą.

„Vienareikšmiškai visoje Lietuvoje globos įstaigose gyvenantiems kūdikiams ir vaikams trūksta kultūrinio ir dvasinio ugdymo, gyvo bendravimo. Šiai sričiai ir skiriame daugiausiai dėmesio, organizuojame įvairius renginius, kurie į mažųjų kasdienybę ir sielas atneša tikrąjį dvasinį džiaugsmą“, – sako L.Adomaitis.

Fondo atstovai jau trečią kartą su „Lopšelio“ vaikučiais puoš eglutes. Surandama vis daugiau geros valios žmonių ir organizacijų, kurios prisideda prie šios iniciatyvos, – mažieji pradžiuginami dovanomis.

„Tai vienas žingsniukas stengiantis praskaidrinti vaikų globos namų gyventojų kasdienybę. Šiemet žengėme didelį žingsnį – su aktore, režisiere Andra Kavaliauskaite bei KTU garso režisūros auklėtiniais įrašėme ir išleidome pasaką apie jūrų arkliuką, kuris išlipo iš jūros dugno, keliauja po pasaulį ir bando išsiaiškinti, kas yra meilė. „Jūrų arkliuko Ko meilė“ kompaktiniame diske ir su vaikų spektakliu visą rudenį iki Kalėdų keliauja praktiškai per visus šalies globos namus. Kartu pučiame milžiniškus burbulus, kurie mažuosius visuomet sužavi, paliekame specialiai išleistų salvinimo knygelių su minėtos pasakos personažais“, – pasakoja Linas.

Supratę, kad be tėvų augantys vaikai praktiškai neturi galimybių susipažinti su pasauliu, esančiu už globos namų sienų, fondo atstovai organizavo kelionę po Kauno senamiestį. Šeimose augantiems vaikams – tai įprasta kasdienybė, jie viskuo persisotinę. Vaikams iš globos namų daugelis dalykų yra naujiena, nuostabą sukelia net vaizdas pro autobuso langą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...