2010 Gegužės 24

Labdara

Reprezentacinių lėšų ministrai negalės išdalinti

veidas.lt

Vyriausybės nariai pirmadienį sutarė, kad reprezentacijai skirtų lėšų ministrai negalėtų skirti labdarai ar dovanoms.

Ministrų kabinetui priėmus tokį politinį sprendimą, naująją tvarką tikimasi parengti per porą savaičių.

“Nebūtų leista naudoti reprezentacines lėšas taip, kaip buvo iki šiol galiojančioje tvarkoje. Pavyzdžiui, mokėti iš reprezentacinių lėšų kam nors pašalpas, kas yra nukentėję. Nežinau, kokia čia reprezentacija būdavo, bet iki šiol galiojo tokia tvarka. Aš džiaugiuosi, kad mūsų ministrai gal tokiu leidimu nepiktnaudžiavo”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

“Lygiai taip pat apribojama būtų įvairių, sakysim, smulkesnių ar didesnių dovanų įteikimai įvairiuose viešuose renginiuose. Valstybės pinigai neturėtų būti naudojami tam, kad vienas ar kitas ministras ar aukštesnis valstybės pareigūnas už tuos pinigus lyg ir nusipelnytų viešo susirinkimo didesnį palankumą”, – pridūrė premjeras.

A.Kubiliaus teigimu, planuojama patarimo kreiptis ir į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK).

“Gali būti kad dar papildomai pakankamai radikalių permainų toje srityje irgi pasieksime (…) Dabar sutarėme, kad dar papildomai prie to, ką mes patys svarstome, kreipsimės į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, klausdami jų rekomendacijų, kaip reikėtų sutvarkyti reprezentacinių lėšų viešą ir skaidrų naudojimą”, – aiškino A.Kubilius.

Ministras pirmininkas savo ruoštu taip pat priminė, kad jau pakeista tvarka, kai ministrai ar premjeras už gautas reprezentacines lėšas neturėdavo atsiskaityti.

Kaip balandį skelbė žiniasklaida, anksčiau kai kurie ministrai iš reprezentacijai skirtų lėšų dosniai dalijo brangias dovanas vaikų namams ar kaimų bendruomenėms, rėmė bažnyčių atstatymą. Tuo metu ministerijų pateiktuose Vyriausybės narių išlaidų ataskaitose už pirmąjį šių metų ketvirtį panašių išlaidų nebematyti.

Reprezentacijai per mėnesį ministrai gali išleisti 1 vidutinio darbo užmokesčio dydžio sumą – šiuo metu jis siekia daugiau nei 2100 litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...