2013 Rugsėjo 17

Gyvenantys šiltai pamiršta apie taupumą

veidas.lt


Net ir tie gyventojai, kurie yra patenkinti esama šildymo sistema ar net ėmėsi šilumos taupymo priemonių, dažnai gyvena šiltai, bet ne taupiai.

Pasak danų įmonės „Danfoss“ pardavimų vadovo Dariaus Gagio, naujų bei renovuotų daugiabučių ar  individualių namų gyventojai dažniausiai pasitenkina sandariais langais bei apšiltintomis sienomis, bet neįvertina efektyvaus patalpų temperatūros reguliavimo.

Kaip rodo bendrovės iniciatyva atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų tyrimas, radiatorių termostatus kaip patraukliausią priemonę pagal kainos ir sutaupytos šilumos santykį įvardina apie 22 proc. respondentų, didmiesčiuose tokių gyventojų yra beveik trečdalis – 32 proc.

„Gyventojus šiurpina vis didesnės sąskaitos už šilumą, tačiau jie nesiima tinkamų taupymo priemonių, nes galvoja, kad teks atsisakyti komforto. Tačiau radiatorių skleidžiamos šilumos reguliavimas termostatu nereiškia, kad komfortas sumažės. Priešingai, šiuolaikiniai elektroniniai termostatai gali padėti sukurti optimalią temperatūrą skirtingu paros metu, be to, padeda reikšmingai sutaupyti“, – sako D.Gagys.

Paprastą, ranka reguliuojamą termostatą pakeitus į elektroninį, šilumos sąnaudas galima sumažinti net 23 proc., o jei patalpose iki šiol nebuvo įrengtas joks termostatas – sutaupymas siekia net 46 proc. Kaip rodo bendrovės atliktas tyrimas, lyginant su kitomis šilumos taupymo priemonėmis, ranka valdomiems radiatorių termostatams prioritetą teikia 13 proc. Lietuvos gyventojų, o elektroniniams, temperatūrą patalpoje reguliuojantiems automatiškai – 19 proc.

„Danfoss“ pardavimų vadovo teigimu, besirenkantieji elektroninius termostatus šiemet jau gali remtis Europos statybų automatizavimo ir reguliavimo gamintojų asociacijos (Eu.bac) audito rezultatais. Termostatams suteikiant energetinę klasę, vertinamas automatinis temperatūros reguliavimo tikslumas. Eu.bac duomenimis, “Danfoss” living connect yra mažiausias rinkoje radiatorių termostatas, turintis  aukščiausią „A+” energetinę klasę.

Pasak D.Gagio, pažangūs elektroniniai radiatorių termostatai turi įvairias taupymo efektą sustiprinančias automatinio reguliavimo programas – pavyzdžiui, nustatymus pagal paros metą, vėdinant ar išvykus. Be to, jie gali būti apjungti į centrinio valdymo sistemą, kas ypač aktualu nuosaviems namams ar dideliems butams, kurių gyventojams nepatogu reguliuoti kiekvieną termostatą atskirai.

Tokioms sistemoms net nebūtini laidai, tik elektroninis pultas su bevieliu ryšiu, iš kurio galima valdyti ne tik radiatorių termostatus, bet ir kitas protingų namų sistemas, pavyzdžiui, grindų šildymą, šilumos siurblius, katilus ir net elektros apšvietimą. Elektroninius radiatorių termostatus galima montuoti tiek ant senų, tiek ant modernių radiatorių.

„Danfoss“ pardavimų vadovo D. Gagio teigimu, radiatorių termostatai yra paprastas ir greitas sprendimas siekiant optimalaus šilumos naudojimo, nes vieno jų įrengimas užtrunka iki minutės. Be to, investicija į radiatorių termostatus, priklausomai nuo jų skaičiaus ir patalpų būklės, atsiperka vidutiniškai per 2 metus – kuo brangesnis šildymas tuo greičiau.

21 proc. Lietuvos gyventojų tenkina turima šildymo sistema, 27 proc. teigia pasirūpinę anksčiau nei prieš metus, 8 proc. – per paskutinįjį šildymo sezoną. Dar 10 proc. ketina tokių priemonių imtis tik gavę sąskaitą už šildymą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...