2011 Gegužės 26

Gruzijos opozicijos akcija buvo suplanuota užsienyje

veidas.lt

BFL

Gruzijos opozicija mėgino sužlugdyti Nepriklausomybės dienos karinį paradą Tbilisyje ir destabilizuoti situaciją šalyje pagal scenarijų, parašytą užsienyje, ketvirtadienį pareiškė prezidentas Michailas Saakašvilis, pradėdamas paradą Šotos Rustavelio prospekte.

“Jie norėjo ne žodžio laisvės, o smurto ir aukų. Kai jie vakar negalėjo pasiekti to, kad būtų jiems būtinų aukų, jų lyderiai išdūmė iš čia automobiliais, ir jų kortežai parbloškė du žmones”, – sakė prezidentas.

“Aš noriu pareikšti užuojautą šių žmonių šeimoms, ir mes turime tai atminti ir nuolat būti pasirengę, nes visos šios provokacijos sumanomos už mūsų šalies ribų, ir mes pasirengę pateikti šią informaciją”, – pabrėžė M. Saakašvilis.

Jis taip pat pažymėjo, kad “Gruzija neatsitrauks ir gins savo laisvę ir nepriklausomybę nuo išorės pasikėsinimų”.

Pasak prezidento, “vakarykštis sumanymas buvo pasikėsinimas į mūsų laisvę ir kerštas mūsų armijai, kuri 2008 metais padarė jiems (Rusijai) tokių nuostolių, kokių jie nebuvo patyrę pastaraisias metais”.

Prezidentas pažymėjo, kad “visi piliečiai turi teisę į žodžio laisvę, bet tai, kas pastarosiomis dienomis vyko Tbilisyje, su žodžio laisvės reikalavimais nieko bendra neturėjo”.

Kaip jau skelbta, du žmonės žuvo praėjusią naktį Tbilisyje, kai specialiosios paskirties būriai išvaikė opozicinio judėjimo “Liaudies susirinkimas” protesto akciją, kurios dalyviai reikalavo, kad atsistatydintų M. Saakašvilis.

Policininkas ir buvęs policijos pareigūnas žuvo, kai juos parbloškė vienas opozicijos lyderių automobilių, dideliu greičiu važiuodamas iš akcijos išvaikymo vietos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...