2011 Gegužės 25

Gruzijos opozicija kviečia į protesto akciją

veidas.lt

REUTERS

Gruzijos opozicinis judėjimas “Liaudies susirinkimas” paragino visus savo šalininkus trečiadienį vidurdienį susirinkti prie Visuomeninės televizijos pastato Tbilisyje, kur jau per penktą parą vykstančią protesto akciją reikalaujama, kad atsistatydintų prezidentas Michailas Saakašvilis.

Kaip antradienio vakarą Visuomeninės televizijos tiesioginėje laidoje sakė viena “Liaudies susirinkimo” lyderių, buvusi premjerė Nino Burdžanadzė, priklausomai nuo to, kiek į akciją ateis žmonių, “bus žengiami adekvatūs žingsniai”.

“Mes pasiryžę kovai be kompromisų su Saakašvilio režimu, jeigu to pareikalaus liaudis”, - sakė N. Burdžanadzė.

Ji nurodė , kad trečiadienį 15 val. akcijos dalyviai nuo Visuomeninės televizijos pastato surengs eitynes į Laisvės aikštę, kuria gegužės 26-ąją – Gruzijos nepriklausomybės dieną žygiuos karinio parado kolonos.

“Mes nenorime sužlugdyti karinio parado, mes norime, kad šio parado nepriimtų bailus prezidentas, kuris paliko armiją 2008 metų rugpjūtį, kai išgirdo lėktuvo garsą”, – sakė N. Burdžanadzė.

Savaitgalį M. Saakašvilis išvyko su vizitu į Vengriją ir kol kas nesugrįžo. Jo atstovė spaudai antradienį pranešė, kad prezidentas ketina sugrįžti į tėvynę trečiadienį, o ketvirtadienį priims karinį paradą.

Artėjant trečiadienį paskirtai “Rūstybės dienai”, kurios tikslas – priversti M. Saakašvilį atsistatydinti, Gruzijos opozicijos veiksmų planai vėl išsiskyrė.

Opozicinė “Gruzijos partija” antradienį pareiškė, kad atšaukia trečiadienį numatytą protestą, tuo tarpu N. Burdžanadzės “Liaudies susirinkimas” savo planų nepakeitė.

“Dvi dienas daug kartų mėginome suderinti savo pozicijas su Nino Burdžanadze, bet mūsų pastangos buvo bevaisės”, – sakė spaudos konferencijoje antradienį “Gruzijos partijos” pirmininkas Sozaras Subaris.

S. Subaris pridūrė, kad nauji planai privertė vieną partijos lyderių – buvusį gynybos ministrą Iraklijų Okruašvilį, kurio ieško Gruzijos valdžia ir kuris gyvena tremtyje Paryžiuje, atsisakyti ketinimo sugrįžti į tėvynę trečiadienį.

I. Okruašvilis neseniai pažadėjo sugrįžti į Gruziją ir sakė, kad “Rūstybės diena” trečiadienį “bus paskutinė šios valdžios diena”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...