2011 Gegužės 24

Gruzijoje nesiliauja opozicijos protestai

veidas.lt

AFP

Gruzijos sostinėje keli šimtai opozicijos šalininkų antradienį toliau reikalavo, kad atsistatydintų Vakarų šalių palaikomas prezidentas Michailas Saakašvilis, o šie protestai vyksta jau ketvirtą dieną iš eilės.

Demonstrantai, kurie kaltina M. Saakašvilį autoritarizmu ir nesugebėjimu sumažinti skurdo šalyje, nuo šeštadienio dienomis ir naktimis budi prie Gruzijos visuomeninės televizijos komplekso Tbilisyje.

Praeitą naktį prie televizijos budėjo apie 200 žmonių, kurių daugelis buvo ginkluoti lazdomis.

Tuo tarpu sekmadienį sostinėje protestuotojai susirėmė su saugumo pajėgomis: policininkai šaudė guminėmis kulkomis ir leido ašarines dujas, mėgindami išvaikyti demonstrantus, kurie atakavo automobilius.

Aktyvistai blokavo vieną iš pagrindinių gatvių ir pastatė apie dešimt palapinių už improvizuotos tribūnos, nukabinėtos plakatais su šūkiais “Mes kovojame už demokratiją” ir “Miša (Saakašvilis) privalo išeiti”.

“Saakašvilis sako, jog čia demokratinė valstybė, tačiau tai tiesiog diktatūra”, – naujienų agentūrai AFP sakė protestuotojas Pata Gagua sakė.

“Liksime čia, kiek reikės, kad atsikratytume šios vyriausybės”, – sakė kitas aktyvistas Aleksandras Mikeladzė.

Gruzija skaudžiai nukentėjo per 2008 metais vykusį karą su Rusija, o daugelis gyventojų kenčia skurdą. Opozicijos lyderė Nino Burdžanadzė pažadėjo, kad šalyje kils “revoliucija”, tačiau protestų dalyvių skaičius nebuvo itin didelis ir ilgainiui mažėjo.

Tuo tarpu kita opozicinė partija paskelbė trečiadienį surengsianti “įniršio dieną”, akivaizdžiai įkvėpta Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalis pastaruoju metu apėmusių sukilimų, todėl baiminamasi galimų smurto išpuolių.

Gruzijos pareigūnai sakė, jog nevaržys protestų, jeigu jie vyks taikiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...