2010 Balandžio 22

Lietuva ir Gruzija

Gruzijos nepriklausomybės minėjime Lietuvai atstovaus Seimo pirmininkė

veidas.lt

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Gruzijos vadovą Michailą Saakašvilį informavo, kad šios šalies nepriklausomybės minėjime Lietuvai atstovaus Seimo pirmininkė Irena Degutienė, tačiau pastarosios atstovai sako negalį patvirtinti, jog parlamento vadovė tikrai vyks į Tbilisį.

Pasak D.Grybauskaitės atstovo spaudai Lino Balsio, Lietuvos prezidentė laiške M.Saakašviliui pranešė, kad gegužės pabaigoje rengiamame minėjime Lietuvai tinkamai atstovaus parlamento vadovė, ir kartu išsakė paramą Tbilisio eurointegraciniams siekiams ir teritoriniam vientisumui.

“Prezidentė D.Grybauskaitė balandžio 6 dieną laiške pasveikino M.Saakašvilį, ir teigė, kad Lietuva ir toliau negailės pastangų remti Gruzijos siekius, jos teritorinį vientisumą ir narystę euroatlantinėse struktūrose. Laiške prezidentė pranešė, kad Lietuvai šia proga tinkamai atstovaus Seimo pirmininkė”, – BNS ketvirtadienį sakė prezidentės atstovas spaudai.

Tačiau Seimo pirmininkės atstovas spaudai Juozas Ruzgys sakė negalįs patvirtinti, kad I.Degutienė tikrai vyks į Gruziją, nes dar yra derinama jos darbotvarkė.

“Kol kas patvirtinti negalime, dar derinama Seimo pirmininkės tarptautinė darbotvarkė. Kai bus žinoma, ar Seimo pirmininkė vyks, apie tai bus viešai pranešta”, – BNS ketvirtadienį sakė J.Ruzgys.

Dienraštis “Vilniaus diena” ketvirtadienį pranešė, kad D.Grybauskaitė atmetė Gruzijos prezidento M.Saakašvilio kvietimą gegužės pabaigoje atvykti į nepriklausomybės metinių minėjimo iškilmes.

Pasak laikraščio, Lietuvos prezidentė buvo pakviesta į Tbilisį atvykti gegužės 26 dieną, kada Gruzija švęs 1918 metų Nepriklausomybės deklaracijos paskelbimo metines.

Gruzijos ambasadorius Lietuvoje Georgijus Kerdikošvilis ketvirtadienį BNS sakė šios situacijos nekomentuosiantis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...