2011 Vasario 25

Olimpiada Sočyje

Gruzija nekelia grėsmės olimpiados Sočyje organizavimui, teigia Saakašvilis

veidas.lt

Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis mano, kad jo šalis nekelia grėsmės būsimai olimpiadai Sočyje.

“Gruzija nekelia jokios grėsmės olimpinių žaidynių Sočyje organizavimui”, – pareiškė jis interviu veikiančiam Gruzijoje rusų kalba Pirmajam Kaukazo informaciniam televizijos kanalui (PIK).

“Mes anksčiau aktyviai politiškai rėmėme olimpiados Sočyje organizavimą, nes aš maniau, kad tai būtų leidę mums išvengti tų neigiamų reiškinių, kurie jau tada buvo akivaizdūs”, – sakė Gruzijos prezidentas.

“Kai Maskvoje sakoma, jog yra problemų dėl olimpiados, esmė ne tai, kad Gruzija gali kelti kokią nors fizinę grėsmę, mes to neplanuojame ir negalime to padaryti. Jų problemų esmė, kad šalia Sočio iš Abchazijos per etninius valymus išvaryti daugiau nei 40 tūkst. mūsų piliečių, ir ten kasdien pažeidinėjamos žmogaus teisės, praktikuojamas apartheidas. Ne mes sukėlėme šią problemą, bet mes džiautumėmės galėdami drauge su Rusija etapais ją spręsti”, – sakė M.Saakašvilis.

Jis mano, kad po pareiškimų iš Maskvos apie Gruzijos grėsmę olimpiadai nepasikartos karo veiksmai.

“Dabar tarptautinė ir regioninė situacija neskatina pradėti didelio masto karą. Šiuo metu Rusija fiziškai nepasirengusi tokiam karui ir, manau, politiniu požiūriu tai reikštų jos pačios susigriovimą”, – pažymėjo M.Saakašvilis.

“Tai mano logika, bet man sunku spręsti, ką gali galvoti Maskva”, – sakė jis.

Žiemos olimpinės žaidynės Rusijos Juodosios jūros kurorte Sočyje vyks 2014 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...