2016 Vasario 03

Saugokite sveikatą

Gripo epidemija: 8 būdai išvengti viruso

veidas.lt

BFL / A.Ufarto nuotr.

Gripo epidemija paskelbta 13-oje šalies savivaldybių. Ketvirtąją savaitę (sausio 25-31 d.) visoje Lietuvoje dėl gripo buvo hospitalizuota 240 asmenų.

Bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 124,28 atv./10 tūkst. gyventojų. Lietuvoje iš 10-ies apskričių sergamumo rodiklis didesnis nei 100 atv./10 tūkst. gyventojų registruotas septyniose apskrityse: Alytaus, Telšių, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Panevėžio.Trijose apskrityse: Šiaulių, Utenos, Marijampolės sergamumo rodiklis siekė nuo 90 iki 98,40 atv./10 tūkst. gyventojų.

Pasak užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.

Todėl rekomenduojama:

1. Tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti.

2. Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis.

3. Vengti masinio žmonių susibūrimo vietų.

4. Laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas.

5. Neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos.

6. Gerai vėdinti patalpas.

7. Susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas.

8. Sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

Plačiau apie gripo plitimą – čia

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. sveikatos sveikatos rašo:

    Manau viena didziausiu didelio viruso plitimo priezasciu yra ta, jog bijoma imti nedarbingumo pazyma, o negaluojant einama i darba, taip kenkdami ir sau ir uzkresdami kitus. Nors keleta dienu tikrai deretu likti namuose su karsta arbata, susisiautus pledu https://www.lietuviskigaminiai.lt/c8-pledai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...