2010 Rugpjūčio 17

Skiepai

A. Zuokienė siūlo pusę vakcinos nuo pandeminio gripo paaukoti Afganistanui

veidas.lt

Kaip 2010 m. rugpjūčio 10 dieną informavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), pagrindinis gripo pandemijos etapas baigėsi ir pasaulis įžengė į po-pandeminį etapą.  Tai reiškia, jog prasideda stebėjimo periodas bei džiaugiamasi, kad šį kartą pavyko išvengti blogiausio scenarijaus – virusas nemutavo, todėl yra prognozuojamas ir valdomas.

Kaip teigia specialistai, virusas dar bus aktyvus kelerius metus, todėl Pasaulio sveikatos organizacija ir toliau registruos naujus susirgimus, todėl perspėja, jog kaip ir sezoninio gripo, labiausiai susirgimų turėtų saugotis pagyvenę asmenys, medikai, kūdikių besilaukiančios moterys bei vaikai. Šias grupes, kaip ir anksčiau, rekomenduojama skiepyti.

„Manau, kad Lietuva neprotingai pirko vakciną. Kai buvo nuspręsta jos įsigyti, pandemija jau rimo, tačiau mes nesiderėjome ir nupirkome iš Nyderlandų vakciną už  visą kainą, nors akivaizdu, jog buvo prasidėjęs „išpardavimo“ metas. Juo labiau, nors vakcina galioja 2 metus, mes įsigijome seniausią partiją – tą, kurios galiojimas baigsis jau po kelių mėnesių“, – sako Seimo narė Agnė Zuokienė.Parlamentarė laiškais kreipėsi į Europos Sąjungos specialųjį įgaliotinį Afganistane Vygaudą Ušacką bei į sveikatos apsaugos ministrą Raimondą Šukį drauge apsvarstyti galimybę, jog Lietuva, kaip atsakinga tarptautinė bendruomenė, remianti Afganistano Goro provincijos stabilizavimą bei vystymą, pusę nepanaudotos vakcinos (apie 15 tūkst. dozių) nuo pandeminio gripo paaukotų Afganistanui.

„Jei Afganistane jaučiamas vakcinos poreikis, manau, jog Lietuva turi sureaguoti kaip galima greičiau – kol vakcina dar galiojanti, ją išskraidinti ir taip padėti šios istorijos tašką, o  ateityje nebedaryti panašių užpirkimo klaidų. Jei Afganistanui mūsų vakcinos nereikia, lapkričio mėnesį teks ją skausmingai nurašyti, paaiškinant visuomenei kodėl ji buvo įsigyta už tokią kainą, kodėl toks kiekis ir kodėl nebuvo panaudota. Kažkas gali sakyti, jog valstybei milijonas litų nėra dideli pinigai, tačiau aš, kaip Seimo narė, kasdien gaunu patekusių į finansines bėdas žmonių laiškus, kuriems kiekvienas litas yra labai brangus,“ – sako A.Zuokienė.

Lietuva 2010 m. sausį už 1 mln. litų iš Nyderlandų Vyriausybės įsigijo 27 tūkst. dozių vakcinos  „Pandemrix“, kurios iki šiol sunaudojo tik apie 5 tūkstančius dozių. Vakcinos galioja iki 2010-ųjų spalio.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tegu Tegu rašo:

    tegu atperka is valstybes p. Zuokiene ir aukoja nors ir marsieciams


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...