2010 Liepos 20

Skiepai

Gripo sezono metu vyraus pandeminė jo forma

veidas.lt

Gripo sezono metu vyraus pandeminė jo forma, todėl skiepytis nuo A(H1N1) viruso dar galima, teigia užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) visuomenės sveikatos specialistė Greta Amasenkovaitė.

“Pandeminis gripas vyraus šimtu procentų”, – antradienį BNS sakė ULAC specialistė.

Skiepytis nuo pandeminio gripo iki lapkričio 1-osios, kai baigsis valstybės įsigytų vakcinų galiojimo laikas, esą dar galima.

Vis dėlto, ULAC specialistės teigimu, kadangi dominuos pandeminio gripo forma, į gaminamą sezoninio gripo vakciną taip pat įeis ir gripo A (H1N1) viruso antigenas.

Tai reiškia, kad gyventojai, kurie nuspręs pasiskiepyti pernai Lietuvos įsigyta vakcina nuo pandeminio gripo, tiek tie, kurie bus vakcinuojami nuo sezoninio gripo, gaus tą patį pandeminio gripo antigeną.

“Ir į sezoninio gripo vakcinos sudėtį, kuri šiuo metu gaminama ir kuria yra skiepijama Pietų pusrutulyje, įeina pandeminio gripo viruso atmaina. (…) Vis tiek gyventojai, skiepydamiesi nuo sezoninio gripo, tą patį antigeną gaus”, – pasakojo ULAC specialistė.

ULAC visuomenės sveikatos specialistė duomenimis, šiais metais valstybės lėšomis kaip ir kasmet bus perkama vakcina nuo sezoninio gripo, kuria bus nemokamai skiepijami rizikos grupėms priskiriami gyventojai.

Kiek sezoninio gripo vakcinos dozių planuojama įsigyti, kol kas nežinoma – tai esą priklausys nuo poreikio, kurį šiuo metu siekiama išsiaiškinti bendraujant su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.

G.Amasenkovaitės duomenimis, iš pernai už 1 mln. litų iš Nyderlandų Vyriausybės įsigytų 27 tūkst. dozių vakcinos nuo pandeminio gripo šiuo metu panaudoti beveik 5 tūkstančiai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...