2011 Gegužės 09

6 serijos BMW Coupe

Gražuolis iš Miuncheno

veidas.lt

"Veido" archyvas
"Veido" archyvas

Automobilis su kietu stogu kainuoja 31 4000 litų mažiau už kabrioletą

"Veido" archyvas

Ankstesnio modelio bagažinės dangtis atrodė lyg pasiskolintas iš kito automobilio, dabar jo išvaizda kur kas elegantiškesnė

"Veido" archyvas

Kaip ir kabrioletą, kupė interjerą dizaineriai kūrė pagal naująjį markės stilių. BMW gamintojai yra pamišę dėl naujo informacinio ekrano, kuris dabar montuojamas į visus 6 serijos automobilius

Pamirškime buvusio vyriausiojo dizainerio Chriso Bangle drastiškus eksperimentus – apie jo  kūrybą jau pakankamai daug niurzgėta. Senąjį 6 serijos Coupe iš pagarbos prisiminkime kaip stiprų charakterį turintį automobilį ir pasidžiaukime klasikine naujojo automobilio išvaizda.

Pristatytas vėliau nei kabrioletas kupė turi nuožulnią stogo liniją ir kur kas labiau primena tradicinį automobilį nei atviras modelis su vertikaliu galiniu stiklu. Žinoma, abu 6 serijos automobiliai pagaminti naudojant tą pačią bazę, vadinasi, ir kupė modelio atstumas tarp ratų didesnis 7,5 cm, be to, jis už pirmtaką taip pat 3,9 cm platesnis ir 0,5 cm žemesnis. Todėl jame yra daugiau vietos, o bagažinėje telpa 460 litrų, t.y. 10 litrų daugiau nei senajame. Vietos bagažinėje pakanka trims golfo krepšiams – tai neoficialus BMW automobilių bagažinės tūrio matavimo dydis.

Coupe automobilis komplektuojamas su dviem benzininiais varikliais, turinčiais tiesioginį įpurškimą. Pasak gamintojų, nepaisant didesnio naujų motorų galingumo, 640i modelio šešių cilindrų ir 650i modelio aštuonių cilindrų V8 variklis su dviem turbinomis sunaudoja ne daugiau nei senojo 6 serijos BMW. Geras degalų sąnaudas užtikrina ir aštuonių laipsnių automatinė greičių dėžė, taip pat “ECO PRO” režimas, kai pavarų dėžė ir variklis dirba itin ekonomiškai. Tiesa, šis režimas yra tik 640i modelyio įrangos dalis.

Gausi įranga

Naujuosius 6 serijos modelius BMW siūlo su gausia įranga – juose įmontuoti energiją taupantys tolimųjų ir artimųjų, į posūkius reaguojančių šviesų, priešrūkinių ir galinių lempų LED žibintai. Automobilis komplektuojamas su standartine “BMW iDrive” sistema, taip pat yra “BMW ConnectedDrive” funkcija, su spalvotu prieš vairuotojo akis ant stiklo esančiu ekranu, BMW naktinio matymo funkcija ir automobilio statymo pagalbininkas. Baziniai modeliai komplektuojami su amortizatoriais, kuriems galima parinkti sportinį arba komfortinį darbo režimą. Papildomai galima užsisakyti ir prie važiavimo sąlygų prisitaikančią visiškai naują važiuoklę. Automobilis turi dinamiško vairavimo (“Drive Dynamic Control”) sistemą ir EPS (“Electric Power Steering” – elektra valdomas vairo stiprintuvas) su papildoma aktyvaus vairavimo (“Active Steering”) funkcija.

Išvada

Modelis dabar atrodo daug geriau: trečios kartos 6 serijos BMW vėl spinduliuoja ankstesnių metų  elegancija. Niekada nekilo klausimų dėl gamintojo techninės kompetencijos, bet dėl gausios papildomos įrangos naujasis automobilis dar labiau pabrango.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...