2010 Spalio 26

Žemės grąžinimas

Grąžintos žemės Vilniaus krašte dalis padidės nuo 84 iki 91 proc.

veidas.lt

Vyriausybė planuoja, kad 2011 metais savininkams grąžintos žemės Vilniaus krašte dalis padidės nuo 84 iki 91 proc.

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos generalinis direktorius Kazys Maksvytis, antradienį Vyriausybės pasitarime pristatęs siūlymus, kaip paspartinti žemės grąžinimą Vilniaus krašte, žurnalistams sakė, kad šiems planams įgyvendinti svarbiausia yra tinkamas finansavimas, kuris kitąmet bus užtikrintas.

2011 metais visam žemės grąžinimo procesui numatyta skirti 25 mln. litų.

“2011 metų biudžete lėšos yra numatytos ir mes tą garantiją, kuri iš dalies ir nuo Vyriausybės, ir nuo Seimo priklauso, galiu sakyti, kad turime. Finansavimo klausimas jeigu išsprendžiamas, lieka kiti dalykai, kurie yra mažiau svarbūs”, – po Vyriausybės pasitarimo dėstė K.Maksvytis.

Jo teigimu, kitąmet grąžintos žemės dalis Vilniaus krašte turėtų išaugti septyniais procentais.

“Galbūt ir optimistiškas matymas, bet mes matome, kad kitais metais galime pasiekti nuo 84 iki 91 proc., o dar per kitus metus iki 98-99 proc.”, – aiškino jis.

Pasak K.Maksvyčio, per ateinančius metu žemė Vilniaus krašte būtų grąžinama čia ją turėjusiems savininkams, o per 2012 metus – ją atsikeliantiems kitų Vilniaus rajono vietų arba iš tolimesnių šalies vietų.

Jo tikinimu, iki 2013 visoje Lietuvoje turėtų likti negrąžinta tik ta žemė, kurios grąžinimas nuo valstybės nebepriklauso – dėl kurios bylinėjamasi, kurios savininkai patys aktyviai nedalyvauja ją atsiimant.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...