2011 Gruodžio 27

Prezidentė patvirtino pensijų sugrąžinimą

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė 2012 m. „Sodros“ biudžeto įstatymą. Jame įtvirtinama nuostata nuo kitų metų pradžios grąžinti sumažintas senatvės ir neįgalumo pensijas į ikikrizinį laikotarpį, taip pat numatoma, kad bus sumažinti pervedimai į pensijų fondus.

„Pensijos Lietuvoje ir taip mažiausios Europoje. Negalima taupyti vargingiausiai gyvenančių žmonių sąskaita ir dar labiau juos skurdinti. Palaikau sprendimą grąžinti pensijas į ikikrizinį laikotarpį“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pagal patvirtintą 2012 m. Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą, pensijoms bus skiriama daugiau kaip 8 mlrd. 201 mln. litų (6,9 proc. daugiau nei 2011 m.). Vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, padidės beveik 9 procentais. Socialinei apsaugai kitais metais numatyta išleisti du penktadalius visų valdžios išlaidų (14,5 mlrd. litų), savo tinklapyje skelbia Finansų ministerija.

Tačiau „Sodros“ įmokų kitąmet ketinama surinkti gerokai mažiau – 10,9 mlrd. litų.

Pensijoms kitais metais ketinama išleisti puse milijardo litų daugiau, nei šįmet – 8,2 mlrd. litų, numatoma biudžete.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...